Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Dworzec w Białej Podlaskiej udostępniony podróżnym

18.03.2014

Zakończyła się modernizacja dworca w Białej Podlaskiej. Od poniedziałku pasażerowie mogą korzystać z bardziej funkcjonalnego obiektu.

Odrestaurowano zabytkową elewację dworca. Zmieniło się też wnętrze obiektu – odnowiono hol, wymieniono wszystkie instalacje oraz stolarkę okienną i drzwiową. Zmianie uległ również teren przed dworcem - uporządkowano pobliski plac, a koło budynku zamontowano nowe stojaki na rowery.

Odnowiony dworzec został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku znajdują się ścieżki dotykowe dla osób niewidomych i niedowidzących, kasa z obniżonym okienkiem oraz specjalnie dostosowane toalety. Dojazd do dworca dla osób niepełnosprawnych znajduje się od strony peronów.

Przestrzeń dworcowa będzie nie tylko bardziej funkcjonalna, ale także bezpieczniejsza. W budynku zainstalowano monitoring oraz system ostrzegania pożarowego.

Wykonawcą prac było konsorcjum firm: WMPS Wylewki Maszynowe s.c. Paweł Kułaga Sebastian Zając i EKOBUD Sp. z o.o. Koszt inwestycji wyniósł ponad 2,8 mln zł netto i został sfinansowany ze środków własnych PKP S.A. oraz środków budżetu państwa.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ