Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Komunikat PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w związku z blokadą torów w Katowicach

12.01.2015

Godz: 13.30

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Komunikat 12 stycznia 2015 r.

Informacja – Blokada torów w Katowicach zakończona.

O godzinie 12.25 protestujący górnicy zeszli z torów. Ok 2 godziny zajmie przywrócenie rozkładowego ruchu pociągów.

Utrudnienia od godz. 9.51 dotknęły szczególnie pasażerów ok. 20 pociągów, głównie relacji: Katowice – Warszawa, Częstochowa – Katowice i Kraków – Katowice. Łącznie pociągi opóźnione zostały prawie na 800 minut. Z opóźnieniem pojechały m.in pociągi: Kielce – Wroclaw 123 min, Katowice – Szczecin 106 min, Katowice – Kraków 77 min.

Ruch podciągów koordynował sztab powołany przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A..

Wprowadzona była zastępcza komunikacja autobusowa. Pasażerowie w pociągach i na dworcach wciąż na bieżąco otrzymują informacje o sytuacji. W związku z blokadą linii, do zakończenia utrudnień, PKP Intercity wdrożyło na tej trasie specjalne procedury obsługi klienta: po 30 minutach postoju wydawane są dodatkowe poczęstunki. Również w Katowicach na dworcu oczekujący na spóźnione pociągi otrzymują poczęstunki.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Godz: 12.00

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Komunikat 12 stycznia 2015 r.

Informacja w związku z blokadą  torów  w Katowicach
Dzisiaj o godz. 9. 51 związkowcy z górniczych związków zawodowych zablokowali tory na odcinku Katowice – Katowice Zawodzie.
Powołany przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. sztab zgodnie z przyjętymi procedurami organizuje komunikację w rejonie Katowic tak, by maksymalnie ograniczyć utrudnienia dla pasażerów.
PLK na bieżąco współpracuje ze wszystkimi przewoźnikami.
Na odcinku Katowice – Katowice Zawodzie wprowadzona jest zastępcza komunikacja autobusowa. Pociągi kończą bieg na stacji Katowice Zawodzie.
Do godziny 12.00 utrudnienie może dotyczyć 15 pociągów, w tym: 5 PKP Intercity, 7 Kolei Śląskich i 3 PR.
Pasażerowie w pociągach i na dworcach na bieżąco otrzymują informacje o sytuacji. W związku z blokadą linii PKP Intercity wdrożyło na tej trasie specjalne procedury obsługi klienta: po 30 minutach postoju wydawane są dodatkowe poczęstunki. W Katowicach na dworcu dla oczekujących wydawane są poczęstunki.
Na bieżąco będziemy informować o sytuacji w Katowicach.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ