Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Komunikacja tymczasowa na dworcu Bydgoszcz Główna

25.06.2014

Ruszyła modernizacyjna bydgoskiego dworca. Na czas przebudowy PKP S.A. udostępnia dworzec tymczasowy i zmienia organizację ruchu na dworcu.

Na czas trwania budowy uruchomiony zostanie dworzec tymczasowy, zlokalizowany tuż obok remontowanego obiektu.  Znajdą się w nim kasy biletowe, poczekalnia i toalety. PKP S.A. przygotowuje również szczegółowe oznakowanie dworca. Tablice informacyjne z czytelnym opisem komunikacji będą zlokalizowane w najważniejszych punktach (m.in. na dworcu tymczasowym, wejściu do tuneli podziemnych). Dodatkowo, po wprowadzenia tymczasowej komunikacji, pomocy podróżnym będą udzielać mobilni informatorzy rozdający ulotki z mapką komunikacji.

Nowy bydgoski dworzec będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Budynek zyska więcej kondygnacji, zmieni się również elewacja i wnętrze obiektu. Poza przestrzenią przeznaczoną na obsługę podróżnych, wewnątrz pojawi się także powierzchnia komercyjna z ofertą handlową i gastronomiczną, a także lokale biurowe. Dworzec zostanie wyposażony w nowoczesny monitoring i system przeciwpożarowy. Budynek między peronami zostanie poddany rewitalizacji. Obiekt zachowa swój dotychczasowy kształt i zostanie przywrócony do stanu pierwotnego z czasów pruskich.

Dworzec zostanie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Oprócz ścieżek prowadzących i specjalnych oznaczeń dla osób niedowidzących, w budynku pojawią się także windy z  systemem informacji głosowej i oznaczeniami w języku Braille’a.

Oprócz przebudowy budynków, planowana jest gruntowna modernizacja przejścia podziemnego wraz z peronami i uporządkowanie przestrzeni wokół stacji. Wyremontowane zostaną także wiaty peronowe.

Całościowy koszt projektu to ok. 197 mln zł. Przedsięwzięcie będzie współfinansowane ze środków unijnych, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Dworzec w Bydgoszczy zostanie oddany do użytku do końca 2015 r.

Polecamy

PLIKI DO POBRANIA

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ