Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Czyste pociągi PKP Intercity na całej trasie

18.08.2014

Czyste pociągi podczas całej trasy – PKP Intercity usprawnia model sprzątania swoich składów, wdrażając tzw. „czyszczenie w biegu”, czyli dodatkowe serwisy sprzątające na pokładach pociągów. Obecnie trwa pilotaż nowego rozwiązania.

W lipcu 2013 roku, PKP Intercity wprowadziło nowy model odbioru czystości w pociągach i zaostrzyło kontrolę sprzątania. Proces utrzymania wagonów w czystości, obejmuje różne rodzaje czyszczenia, m.in. okresowe (wykonywane dwa razy w miesiącu o bardzo szerokim zakresie) czy codzienne (przed wyruszeniem pociągu w trasę). Porządkowanie pociągów powierzono firmom zajmującym się tym profesjonalnie, a specjalnie wyznaczeni pracownicy PKP Intercity na bieżąco czuwają nad rzetelnym wykonywaniem usług. Rocznie przewoźnik przeprowadza blisko 400 tys. różnego rodzaju czyszczeń. W tym roku planuje wydać na ten cel około 48 mln zł.

System jest cały czas udoskonalany. Jego nowym elementem jest usługa czyszczenia w biegu. Oznacza to, że pociągi, oprócz tego, że są sprzątane na stacji początkowej i końcowej, są dodatkowo czyszczone w czasie trwania podróży.

Poczucie komfortu w podróży zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest czystość. Poza standardowym czyszczeniem pociągów przed wyjazdem, nasze składy będą sprzątane także podczas podróży. Dzięki temu, nawet na długich trasach zachowają odpowiedni standard do końca - mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity. 

Obecnie prowadzony jest program pilotażowy, który obejmuje trzy pary pociągów na dwóch trasach. Są to: TLK Pojezierze (Katowice – Warszawa – Białystok – Trójmiasto), EIC Prus (Warszawa – Poznań – Szczecin) oraz TLK Gałczyński (Lublin – Warszawa – Poznań – Szczecin – Świnoujście). Sprzątanie odbywa się na odcinkach: Warszawa – Białystok – Warszawa oraz Krzyż – Poznań – Krzyż. Ekipy mają za zadanie m.in. posprzątać przedziały, toalety i uzupełnić w nich artykuły higieniczne oraz zebrać śmieci. 

Po zakończeniu pilotażu, który potrwa 90 dni, przewoźnik zamierza rozszerzyć usługę na kolejne składy.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ