Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Dodatkowe połączenia autobusowe PKP Intercity na linii Warszawa-Łódź

01.09.2014

1 września br. wejdzie w życie korekta rozkładu jazdy. Zarządca infrastruktury kontynuuje prace modernizacyjne na linii łódzkiej, dzięki którym w 2015 roku czas przejazdu skróci się do 70 minut. Ruch pociągów zostanie dostosowany do kolejnego etapu inwestycji, a PKP Intercity uzupełni siatkę połączeń o dodatkowe autobusy kursujące pomiędzy Skierniewicami, Żyrardowem a Warszawą. Na stacjach będą dyżurować informatorzy mobilni.

Od 1 września br. 10 autobusów do/ze Skierniewic oraz 20 autobusów do/z Żyrardowa uzupełni siatkę połączeń kolejowych na linii Warszawa-Łódź. W sumie, pasażerowie będą mogli korzystać z 47 połączeń - 17 pociągów i 30 autobusów.

Liczbę pociągów kursujących na linii łódzkiej musieliśmy dostosować do prowadzonej na coraz większą skalę inwestycji. Z myślą o pasażerach podróżujących ze Skierniewic i Żyrardowa, wspólnie z PLK, zdecydowaliśmy się uzupełnić ofertę o autobusy – mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity. 

Autobusy kursować będą w tzw. szczytach przewozowych, pomiędzy 5. a 7. rano do Warszawy oraz 15 a 17 do Skierniewic i Żyrardowa. Aby z nich korzystać wystarczy bilet kolejowy na pociąg TLK na daną trasę.
 
Czas przejazdu na trasie Skierniewice – Warszawa wyniesienie 85 min. Z Żyrardowa do stolicy 65 min. Autobusy kursować będą pomiędzy dworcami w Skierniewicach i Żyrardowie a dworcem kolejowym Warszawa Zachodnia.


We wrześniu na stacjach będą dyżurować informatorzy mobilni, na bieżąco udzielający pomocy pasażerom. Ponadto informacje o kursowaniu autobusów będą zapowiadane w pociągach na trasie łódzkiej, a rozkład jazdy dostępny jest na stronie internetowej PKP Intercity.

***
Prace na linii Warszawa – Łódź obejmują kompleksową modernizację 60 km linii kolejowej za ponad 1 mld zł. To także jeden ze znaczących projektów w największym w historii programie inwestycyjnym Polskich Linii Kolejowych, którego wartość szacowana jest na ponad 20 mld zł.

Prace zakładają wymianę i remont wszystkich elementów infrastruktury kolejowej: torów, podkładów, sieci trakcyjnej, urządzeń sterowania ruchem, peronów i udogodnień dla pasażerów.

Efektem prowadzonych prac będzie szybka i bezpieczna podróż już w 70 minut z Łodzi do Warszawy. Remont zakończy się w 2015 roku, ale zauważalną poprawę pasażerowie odczują w grudniu tego roku.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ