Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Dworce sezonowe

26.06.2015

Dworzec na okres wzmożonego ruchu pasażerskiego w sezonie. Dlaczego nie? PKP S.A. przygotowuje projekt tzw. dworców sezonowych, czyli małych Innowacyjnych Dworców Systemowych. W 2017 roku będą mogli z nich korzystać turyści odwiedzający Juratę, Jastarnię i Kuźnicę.

Dworce sezonowe to niewielkie obiekty modułowe, w których znajdzie się między innymi poczekalnia, niewielki lokal usługowy oraz zadaszona wiata. Szacowany koszt pojedynczego dworca to ok. 1 mln zł. Wartość ta obejmuje prace projektowe, budowlane i nadzór budowlany. Pierwsze roboty rozpoczną się na przełomie 2016/2017, a pasażerowie będą mogli korzystać z nowych obiektów już w sezonie wakacyjnym 2017.

- Dworce sezonowe będą odpowiedzią na potrzeby Polaków licznie podróżujących w okresie urlopowym – mówi Jarosław Bator, Członek Zarządu PKP S.A. – W małych miejscowościach turystycznych, gdzie poza sezonem ruch pasażerski jest znikomy, utrzymywanie dużych obiektów jest kosztowne. Dworce sezonowe zapewnią podróżnym niezbędną infrastrukturę oraz są znacznie tańsze w budowie i utrzymaniu.

Innowacyjne Dworce Systemowe, w ramach których powstają obiekty sezonowe to pilotażowy projekt PKP S.A., który zakłada wyburzenie dotychczasowych dworców i postawienie w ich miejscu nowych, mniejszych obiektów. Mają to być kompaktowe, parterowe budynki, zbudowane z prefabrykowanych elementów i według standardowego wzoru, dopasowanego wzornictwem detali do konkretnej lokalizacji. Dzięki wcześniejszym analizom potencjału komercyjnego, dworce będą również lepiej zagospodarowane i dostosowane do potrzeb lokalnych społeczności.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ