Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Nowe zajęcia w cyklu „Dworzec na warsztat”

04.09.2014

Organizowany na dworcu Warszawa Centralna cykl „Dworzec na warsztat” wciąż trwa! Już 6 września gościć będziemy komiksowy Dream Team, który wprowadzi wszystkich zainteresowanych rysowaniem w tajniki tworzenia ilustracji i komiksów. Temat spotkania: zwierzęta w mieście. Efektem zajęć będzie jedyny w swoim rodzaju, pierwszy w historii dworcowy zin.
13 września na dworcu w ruch pójdą  gilotyna, noże do papieru oraz igła z nitką. To grupa NoTeSidła uczyć będzie jak własnoręcznie zrobić oryginalny notes.
A tydzień później, w niedzielę 21 września, nowość w naszym programie: dziewczyny z kolektywu Majsterki i zajęcia z upcyclingu mebli. Żeńskie wcielenia Adama Słodowego udowodnią, że nie warto pozbywać się zniszczonych mebli: wystarczy trochę pracy, zaangażowania oraz sprawna szlifierka, by starym przedmiotom dać nowe, ciekawe życie. Efekty pracy Majsterek i ich podopiecznych można zobaczyć TUTAJ.

UWAGA: Uczestników zapraszamy z  własnymi meblami, które podczas zajęć zostaną poddane renowacji.  Na zajęcia obowiązują zapisy!
Cykl zakończymy 28 września warsztatami, którymi inicjowaliśmy go ponad miesiąc temu. Na dworzec Warszawa Centralna wróci Fundacja Vlep[v]net i zabawa Massmix Flex. Każdy, kto zjawi się w naszym dworcowym warsztacie będzie mógł wykonać własny oryginalny wzór na koszulce lub torbie. Wzory skomponować będzie można z różnokolorowych, różnokształtnych sampli z termozgrzewalnej folii, przygotowanych w ogromnych ilościach przez Vlep[v]net. Koszulki i torby zapewnia Warszawa Centralna.
Startujemy o godzinie 12.00. Wstęp wolny – nie obowiązują zapisy.
Jak bawiliśmy się z Vlep[v]net na zajęciach z sitodruku można zobaczyć TUTAJ.

Wszystkie zajęcia odbywają się na antresoli zachodniej dworca Warszawa Centralna, w przestrzeni obok Cafe Poczekalnia. Wejście/wjazd na antresolę z poziomu Hali Głównej dworca, schodami lub windą, zlokalizowanymi obok Centrum Obsługi Klienta.
Serdecznie zapraszamy!

PROGRAM – PODSUMOWANIE:

6 września 2014 - rysunek
Eksperci: Komiksowy DreamTeam
Start zajęć: godz. 10.00
Finisz zajęć: godz. 16.00
Limit uczestników: 20 osób
Obowiązują zapisy! warszawa.centralna@pkp.pl (temat maila: Dworzec na warsztat)

13 września 2014 - introligatorstwo
Eksperci: NoTeSidła
Liczba grup: dwie
Start zajęć: Grupa I – 10.00
                 Grupa II - 15.00
Limit uczestników: po 20 osób w  każdej z grup
Uwaga: wszystkie miejsca są już zajęte!

21 września 2014 – upcycling, renowacja mebli
Eksperci: Majsterki
Liczba grup: jedna
Start zajęć: godz. 11.00
Limit uczestników: 15 osób (osoby powyżej 16tego roku życia)
Obowiązują zapisy! warszawa.centralna@pkp.pl (temat maila: Dworzec na warsztat)

28 września 2014 – Massmix Flex
Ekspert: Fundacja Vlep[v]net
Start zajęć: godz. 12.00
Finisz: godz. 18.00
Limit uczestników: 300 osób
Wstęp wolny – nie obowiązują zapisy.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ