Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Modernizacja dworcu w Ełku zakończona

29.07.2014

Gruntownie odnowiony, funkcjonalny i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – taki jest dworzec w Ełku po modernizacji. Po trwającej ponad pół roku przebudowie obiekt został udostępniony pasażerom.

Zabytkowy budynek dworca przeszedł kompleksową modernizację. Obiekt nie tylko zmienił wygląd, ale stał się również bardziej funkcjonalny i przyjazny podróżnym. Jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających trudności z poruszaniem się. Usunięto  bariery architektoniczne. Pojawiły się także ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących oraz mapa z oznaczeniami w języku Braille’a.

Nową aranżację zyskał główny hol dworca. Funkcjonują tam kasy przewoźników kolejowych i PKS. Wkrótce pojawi się również niewielki kiosk. Lewa część budynku została przeznaczona na hostel – obecnie trwają rozmowy z potencjalnym najemcą.

Wewnątrz obiektu wymieniono m.in. stolarkę okienną i drzwiową, położono nowe podłogi i posadzki. W budynku zamontowano windę, która połączyła wszystkie kondygnacje dworca. Zainstalowano również monitoring.

Odnowiono elewację, wykonano nową konstrukcję dachu i wymieniono pokrycie, położono nowe tynki i przemurowano kominy. Wymienione zostały również instalacje wewnątrz budynku. Nowy wygląd obiektu dodatkowo podkreśla zamontowana na zewnątrz iluminacja. Odnowiono także przydworcowy plac. Pojawiły się nowe chodniki i miejsca postojowe, zamontowano również małą architekturę.

Koszt inwestycji wyniósł 6,4 mln zł netto i został sfinansowany ze środków własnych PKP S.A. i dotacji budżetu państwa. Wykonawcą prac była firma AMP Sp. z o.o.

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ