Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Dworzec w Myszkowie otwarty dla podróżnych

31.01.2014

Poddana renowacji ceglana elewacja, lśniące nowością wnętrza, poprawa bezpieczeństwa i komfortu podróżnych to efekty zakończonej przebudowy dworca w Myszkowie. Dziś (30.01.) skorzystali z niego pierwsi podróżni.

Dzięki kosztującej 4 miliony złotych inwestycji dworzec w Myszkowie przeszedł kompletną metamorfozę. Historyczny blask, z czasów budowy dworca, odzyskała ceglana elewacja, która została wyczyszczona i podkreślona przez nową iluminację. Z pietyzmem poddano renowacji znajdujące się na elewacji detale architektoniczne. Z budynku zostały usunięte szpecące go reklamy, a także zasłaniający bryłę dworca kiosk i wiata przystankowa.

Zmieniło się wnętrze obiektu, które dostosowano do dzisiejszych standardów. Odrestaurowano hol dworca, który pełni jednocześnie funkcję poczekalni, a także pomieszczenia kas biletowych, gdzie otworzyły się kasy Kolei Śląskich. W holu pojawiło się nowe oświetlenie, system informacji wizualnej podróżnych (tablice z piktogramami), a także kosze i ławki. Nad wejściami zamontowano kurtyny powietrzne. Natomiast w posadzce linie prowadzące z polami uwagi, co ułatwi przemieszczanie się po dworcu osobom niewidzących.

Z holu dworca dostaniemy się do saloniku prasowego oraz do nowych toalet, które zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Tuż przy nich zlokalizowano specjalny pokój dla matki z dzieckiem. Na piętrze dworca będą mieścić się pomieszczenia biurowe oraz ochrony dworca.

W ramach prac w budynku wymieniono wszystkie instalacje, stolarkę okienną i drzwiową, a także poszycie dachowe. O bezpieczeństwo podróżnych na dworcu i w jego bezpośrednim otoczeniu będzie dbał nowoczesny system monitoringu i ochrona obiektu.

Zmiany, które są efektem inwestycji są widoczne także w najbliższym otoczeniu dworca, gdzie wykonano chodniki, a także ustawiono nowe ławki i kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe. Po obu stronach budynku dworca ustawiono dwa stylizowane zegary dwustronne.

Przebudowa dworca w Myszkowie była finansowana ze środków własnych PKP S.A. i budżetowych.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ