Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Dworzec Sosnowiec Główny znów obsługuje podróżnych

07.05.2015

PKP S.A. zakończyła prace remontowe w holu dworca Sosnowiec Główny. Obiekt został dziś udostępniony podróżnym.

Realizowana przez PKP S.A. inwestycja pozwoliła na przywrócenie pierwotnych funkcji budynku. Obsługa pasażerska, odbywająca się dotychczas w podziemnym tunelu, została przeniesiona do dworcowego holu na parterze. Pasażerowie mogą zakupić tam bilety w jednej z trzech kas PKP Intercity. Okienka kasowe Kolei Śląskich pozostały w dotychczasowej lokalizacji, w tunelu.

Dzięki zrealizowanym pracom podróżni mogą skorzystać z odnowionej poczekalni, zlokalizowanej w holu dworca. W obiekcie zamontowany został nowoczesny system informacji pasażerskiej. Odnowiono również elewację budynku.

Z dworca bez przeszkód mogą korzystać osoby niepełnosprawne. Dzięki zrealizowanym pracom w budynku pojawiła się winda, która ułatwi przedostanie się z holu do podziemnych tuneli prowadzących na perony stacji. W obiekcie znajduje się również pętla indukcyjna dla osób niedosłyszących. Z myślą o osobach na wózkach inwalidzkich jedną z kas PKP Intercity wyposażono w okienko z obniżonym blatem.

Dworzec będzie otwarty całodobowo. W tym czasie nad bezpieczeństwem podróżnych czuwać będą pracownicy ochrony.

Remont dworca rozpoczął się na początku tego roku. Prace realizowała firma P.P.U.H. AKCES Brunon Kieloch. Ich koszt wyniósł niemal 1 mln zł i został pokryty ze środków własnych PKP S.A.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ