Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Dworzec w Środzie Wielkopolskiej otwarty dla podróżnych

25.02.2014

Gruntownie odnowiony i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – taki jest dworzec w Środzie Wielkopolskiej po zakończonych niedawno pracach remontowych. PKP S.A. oddała obiekt do użytku podróżnych.

Dworzec został odnowiony zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Część obsługi podróżnych jest bardziej funkcjonalna. Obiekt dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających trudności z poruszaniem się. Na I poziom można dostać się windą. Obok schodów zainstalowano rampy umożliwiające dostęp osobom poruszającym się wózkach. Do głównych wejść oraz najważniejszych części budynku prowadzą linie na posadzkach, ułatwiające przemieszczanie się osobom niedowidzącym i niewidomym.

Pasażerowie mają do dyspozycji poczekalnię, kasę oraz toalety, wyposażone dodatkowo w przewijaki dla dzieci.

Część obiektu została przekazana Urzędowi Miasta, gdzie utworzono Miejski Ośrodek Kultury.

Oprócz budynku, odnowiono także teren bezpośrednio do niego przylegający. Koszt inwestycji nieznacznie przekroczył 4 mln zł netto. Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Budowlane JACK-BUD.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ