Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

PKP Intercity gotowe na Święta i Nowy Rok

19.12.2014

Atrakcyjne czasy podróży, ponad 40 tys. dodatkowych miejsc w pociągach, bilety od 49 zł i wsparcie informatorów mobilnych na 18 największych dworcach w Polsce – PKP Intercity jest gotowe na zwiększony ruch pasażerski na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok.

Atrakcyjne czasy przejazdów i dodatkowe miejsca dla pasażerów
Na tegoroczne Święta klienci PKP Intercity dojadą w lepszych czasach. Podróż z Warszawy nad morze zabierze niecałe 3 godziny, do Krakowa i Katowic około 2 i pół godziny, a do Wrocławia 3 godziny i 42 minuty. Na najpopularniejszych trasach pojawią się również dodatkowe wagony. Od 18 grudnia 2014r. do 8 stycznia 2015r. PKP Intercity wzmocni około 80 pociągów, zapewniając ponad 40 tys. dodatkowych miejsc dla pasażerów.

Jesteśmy dobrze przygotowani na świąteczne podróże. Na przejazdy do 24 grudnia sprzedaliśmy już ponad 160 tys. biletów. Poza atrakcyjnymi czasami jazdy, zapewnimy także dodatkowe miejsca w pociągach oraz wsparcie informatorów mobilnych na największych dworcach - mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity. Zachęcam osoby planujące podróż do wcześniejszego zakupu biletu oraz do sprawdzania frekwencji w pociągach na stronie www.intercity.pl – dodaje Zuzanna Szopowska.

Bilety w dobrej cenie
Osoby, które planują podróż i kupują bilety z wyprzedzeniem, płacą mniej. Ci, którzy wybrali Express InterCity Premium (EIP – Pendolino) będą mogli odbyć podróż za 49 zł. We wszystkich kategoriach pociągów obowiązują również rabaty sięgające 30% oraz ulgi ustawowe. Podróżujący z dziećmi mogą korzystać z Karty Dużej Rodziny czy Biletu Rodzinnego.

Bilety na pociągi PKP Intercity są dostępne w: kasach, biletomatach, Internecie oraz poprzez aplikacje mobilne np. SkyCash. Warto pamiętać, że na pokład Pendolino można wejść wyłącznie z ważnym biletem.

Informacja dla podróżnych
Na 18. największych dworcach w kraju pojawią się informatorzy mobilni. Około 100 osób będzie do dyspozycji pasażerów na stacjach w: Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Wrocławiu, Zakopanem oraz na stacjach Warszawa Centralna, Wschodnia oraz Zachodnia. Informacje o ruchu pociągów będą dostępne również na stronie internetowej www.intercity.pl oraz pod numerem infolinii 19 757.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ