Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Kolejne wielkopolskie dworce otwarte dla podróżnych

20.12.2013

Zabytkowe budynki zostały gruntownie odnowione zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Są także dostosowane do standardów nowoczesnej obsługi podróżnych.

Obydwa dworce stały się bardziej funkcjonalne. Są przystosowane do potrzeb podróżnych mających trudności z poruszaniem się. Wprowadzono także specjalne oznakowania dla osób niewidomych i niedowidzących.

Nowy wygląd zyskało najbliższe otoczenie budynków. Odnowione zostały przydworcowe place.

Koszt przebudowy dworca w Jarocinie wyniósł ponad 4,9 mln zł netto. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Budowlane JACK BUD Jacek Grabowski z Poznania. Prace przebiegały pod okiem konserwatora zabytków. Dworzec powstał w latach 1889-1890. Podczas prac remontowych zadbano o jego walory historyczne.

Pod ochroną konserwatorską znajduje się również dworzec w Kępnie. Wybudowano go w 1890 roku. Koszt przebudowy wyniósł 5,9 mln zł netto.  Wykonawcą prac była Firma Budowlana Eugeniusz Dota z Poznania.

Dworce w Kępnie i Jarocinie są kolejnymi obiektami wyremontowanymi przez PKP S.A. w tym roku w województwie wielkopolskim. Do użytku podróżnych zostały oddane także dworce w Kole, Swarzędzu, Chodzieży i Wronkach.

„Województwo wielkopolskie jest jednym z tych, w których najwyraźniej widać szeroką skalę realizowanego przez PKP S.A. programu modernizacji dworców. Przeprowadzone dotychczas prace to, oczywiście, nie koniec. Trwa przebudowa dworców w Kaliszu, Gnieźnie, Kościanie, Środzie Wielkopolskiej. Chcemy, aby podróżni mogli z nich skorzystać już w przyszłym roku.”  - mówi Jarosław Bator, Dyrektor Zarządzający ds. Nieruchomości w PKP S.A.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ