Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Kolejne kasy PKP Intercity z systemem jednej kolejki

11.07.2014

PKP Intercity wprowadziło system jednej kolejki na kolejnych dworcach. Tym razem udogodnienie objęło kasy w Częstochowie i dodatkowe okienka w Katowicach. Dzięki rozwiązaniu zakup biletu przebiegnie sprawniej. Rozwiązanie funkcjonuje już na 18 dworcach w kraju.

System jednej kolejki jest często stosowany w dużych sieciach handlowych, na lotniskach czy dworcach.  Ten wprowadzony 7 lipca w nowych lokalizacjach jest uproszczony – do kas prowadzi wytyczona taśmami i słupkami ścieżka. W Częstochowie jeden „ogonek” kieruje do 2 okienek. Instalacja w Katowicach stanowi natomiast uzupełnienie już funkcjonującego systemu. Wdrożenie objęło tu 2 kasy zlokalizowane od strony ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej.

System jednej kolejki to rozwiązanie porządkujące ruch przed kasami. Gwarantuje sprawniejszą obsługę i poprawia komfort oczekujących podróżnych. Już ponad 40% naszych kas własnych jest objętych tym rozwiązaniem - mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity S.A.

System jednej kolejki do kas funkcjonuje już na 18 dworcach m.in. w: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie, Gdańsku, Gdyni czy Białymstoku. Z uproszczonego systemu jednej kolejki, poza Częstochową, korzystają również pasażerowie na dworcach: Łódź Kaliska, Poznań, Lublin i Olsztyn.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ