Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Do Katowic za 49 zł o każdej porze!

17.08.2015

Tylko 49 zł za podróż na trasie Warszawa – Katowice. 10 sierpnia PKP Intercity wprowadziło atrakcyjną  taryfę na pociągi Express InterCity oraz Express InterCity Premium (Pendolino). Ci, którym przysługują ulgi ustawowe zapłacą jeszcze mniej.

PKP Intercity zwiększyło pulę biletów za 49 zł na pociągi ekspresowe kursujące między Warszawą i Katowicami. W dni powszednie oferta obejmuje 9 połączeń ze stolicy Mazowsza na Śląsk i 7 powrotnych, w soboty odpowiednio 8 i 5 a w niedziele 9 i 6.  Są z niej wyłączone pociągi międzynarodowe wracające z zagranicy.

Wprowadzenie jednej, atrakcyjnej ceny na połączenia ekspresowe do Katowic ma zachęcić osoby planujące podróż do wyboru naszych pociągów, a tym samym zwiększyć konkurencyjność kolei względem innych środków transportu na tej trasie – mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity. W porównaniu z pierwszą połową zeszłego roku, obserwujemy 35% wzrost liczby klientów w tej relacji i wciąż widzimy duży potencjał do dalszego rozwoju – dodaje Zuzanna Szopowska.

Oferta łączy się z ulgami ustawowymi, dzięki  czemu np. student zapłaci tylko 24 zł. Jest limitowana.

Więcej informacji na: http://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/oferty/krajowe/happy-hours.html

O połączeniach expressowych na Śląsk i do Zagłębia

Obecnie z Katowic i Sosnowca do Warszawy pasażerowie mogą dojechać 4 pociągami EIP oraz 6 EIC. Od grudnia zeszłego roku podróż do stolicy trwa około 2,5h. W rozkładzie jazdy 2015/16 czas przejazdu pociągów Express InterCity Premium z Katowic do Warszawy ulegnie skróceniu. Ponadto, od września bieżącego roku, pociągi EIP zatrzymywać się będą w Lublińcu a od grudnia w Gliwicach i Zabrzu.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ