Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Zmodernizowany dworzec w Kościanie udostępniony podróżnym

31.03.2014

Od dzisiaj pasażerowie mogą korzystać ze zmodernizowanego, bardziej funkcjonalnego dworca w Kościanie.

W ramach prac remontowych odrestaurowano elewację oraz wnętrze dworca. Uporządkowano również teren bezpośrednio przylegający do dworca, położono nowe chodniki, a przed budynkiem zamontowano stojak na rowery.

Odnowiony dworzec został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku znajdują się ścieżki dotykowe dla osób niewidomych i niedowidzących, kasa z obniżonym okienkiem dla osób poruszających się na wózkach oraz specjalnie dostosowane toalety. Obiekt jest w pełni dostępny dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową.

Przestrzeń dworcowa będzie nie tylko bardziej funkcjonalna, ale także bezpieczniejsza. W budynku zainstalowano monitoring oraz nowy system ostrzegania pożarowego.

Oprócz dworca na terenie zmodernizowanego obiektu mieści się kiosk, komenda Straży Miejskiej, Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości oraz Centrum Wspierania Turystyki.

Koszt inwestycji to 4,4 mln zł netto. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Budowlane JACK-BUD.

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ