Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Ostatnia korekta rozkładu jazdy pociągów

06.10.2014

W niedzielę, 12 października wchodzi w życie ostatnia korekta rozkładu jazdy pociągów. Prace na głównych liniach wchodzą w końcowy etap. Po ich zakończeniu, już w grudniu br., znacznie skrócą się czasy jazdy pociągów. Wdrożeniu korekty będzie towarzyszyć akcja informacyjna.

Tylko w tym roku PKP Polskie Linie Kolejowe wydadzą na inwestycje ponad 7 mld zł. W październiku prace remontowe będą kontynuowane m.in.: pomiędzy Warszawą a Skierniewicami, Wrocławiem a Poznaniem, na Centralnej Magistrali Kolejowej czy na linii do Białegostoku. W związku z modernizacją linii średnicowej w Warszawie, w wybranych terminach, 27 pociągów PKP Intercity będzie miało zmienione stacje odjazdów lub przyjazdów. Niektóre pociągi będą kierowane na stację Warszawa Gdańska.

Szczegółowy wykaz zmian

Dwie możliwości podróżowania na trasie Warszawa-Białystok

W celu skrócenia czasu prac modernizacyjnych na trasie z Warszawy do Białegostoku o 10 miesięcy, zarządca infrastruktury od 12 października zawiesi ruch kolejowy na odcinku Tłuszcz - Łochów. PKP Intercity zapewni komunikację zastępczą. Pasażerowie będą mogli podróżować na dwa sposoby: wybierając autobusy z przesiadką na pociąg w Małkini lub w przypadku tych, którzy planują podróż bezpośrednio do Białegostoku, ekspresowym PKP Intercity Busem.

Autobusy na trasie Warszawa Centralna - Małkinia - Warszawa Centralna będą odjeżdżać co 2 godziny i będą skomunikowane z pociągami zatrzymującymi się w Czyżewie, Szepietowie i Łapach. PKP Intercity zapewni 8 par takich połączeń dziennie. Podróż zajmie około 3 godzin. Dodatkowo podróżni będą mogli nadal korzystać z 4 par bezpośrednich połączeń z Warszawy do Białegostoku realizowanych PKP Intercity Busami. Na całej trasie obowiązuje Bilet Relacyjny w cenie 30 zł.

Przewoźnik zapewni pasażerom dodatkową informację. Od 12 października na dworcach w Warszawie, Małkini i Białymstoku pasażerów będą wspierać mobilni informatorzy.

Dodatkowe połączenia autobusowe PKP Intercity na linii Warszawa-Skierniewice

Zarządca infrastruktury kontynuuje prace modernizacyjne na linii łódzkiej, dzięki którym w 2015 roku czas przejazdu z Łodzi do stolicy skróci się do 70 minut. Aktualnie na tej trasie kursuje 19 pociągów PKP Intercity z Warszawy do Łodzi (10 zatrzymuje się w Żyrardowie i 12 w Skierniewicach) i 18 z Łodzi do Warszawy (10 zatrzymuje się w Żyrardowie i 11 w Skierniewicach). 

Komunikacja kolejowa została od września uzupełniona połączeniami autobusowymi. Od 1 października podwojono liczbę kursów między Warszawą a Skierniewicami. Obecnie przewoźnik uruchamia po 10 porannych autobusów ze Skierniewic i Żyrardowa do Warszawy i po 10 popołudniowych ze stolicy do Skierniewic i Żyrardowa. Busy jeżdżą co kwadrans od 4.45 rano i od 15.25 po południu.

Dodatkowych informacji na temat organizacji komunikacji na trasie łódzkiej od 1 września udzielają pasażerom mobilni informatorzy. Na 20 stacjach i przystankach pracuje 40 informatorów. 

Prace remontowe na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Centralna

W związku z wymianą rozjazdów na stacji Warszawa Zachodnia i remontem torów na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Centralna 27 pociągów PKP Intercity, w wybranych terminach, zmieni stacje przyjazdów lub odjazdów w Warszawie. 15 składów przewoźnika zostanie skierowanych do stacji Warszawa Gdańska z pominięciem stacji Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia. PKP Intercity przygotuje akcję informacyjną dla pasażerów. Prace remontowe potrwają od 14 października do 1 grudnia.

Akcja informacyjna

Pasażerowie będą informowani o zmianach wynikających z korekty za pośrednictwem wszystkich dostępnych kanałów, m.in.: ulotek, zapowiedzi na dworcach i w pociągach, strony internetowej i profilu PKP Intercity „Pociąg do podróży” na FB czy infolinii 19 757. Poza tradycyjnymi punktami informacyjnymi, jak kasy czy centra obsługi klienta, podróżni otrzymają wsparcie mobilnych informatorów od 10 do 13 października.

Godziny przyjazdów oraz odjazdów pociągów są już dostępne na stronach internetowych: www.intercity.pl, www.plk-sa.pl oraz www.rozklad-pkp.pl, a także na plakatach na stacjach i dworcach.

Jest to ostatnia korekta rozkładu jazdy w tym roku, która będzie obowiązywała do 13 grudnia br. Wraz z nowym rozkładem znacznie skrócą się czasy przejazdów na najważniejszych liniach:

  • Warszawa – Gdańsk: 2:58
  • Warszawa – Katowice: 2:34
  • Warszawa-Kraków: 2:28
  • Warszawa-Wrocław: 3:42
Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ