Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Czerwcowa korekta rozkładu jazdy

10.06.2014

Od niedzieli 15 czerwca br. wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Wprowadzane zmiany są wynikiem kolejnego etapu prac inwestycyjnych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury (PKP PLK) na sieci kolejowej. Pociągi PKP Intercity wrócą na warszawski most średnicowy oraz na linię do Zakopanego. Pojadą także do Helu. Pasażerowie otrzymają wsparcie informatorów mobilnych.

Korekta rozkładu jazdy wynika z potrzeby dostosowania tras, terminów i godzin kursowania składów do prowadzonych prac. Wśród inwestycji, których celem jest skrócenie czasu przejazdów pociągów i podniesienie komfortu podróży pasażerów, są m.in. te realizowane na: Centralnej Magistrali Kolejowej, linii Wrocław - Poznań, Kraków - Rzeszów, Warszawa - Trójmiasto czy Warszawa - Skierniewice.

Zakończenie prac na moście średnicowym

Pociągi PKP Intercity dotychczas kursujące przez dworzec Warszawa Gdańska, w związku z modernizacją stołecznego mostu średnicowego, wrócą na dworce: Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia. Pasażerowie będą informowani o zmianie m.in. na stronach , rozklad-pkp.pl, , w kasach, na pokładach pociągów i przez konsultantów infolinii 19 757.

PKP Intercity Busy do Białegostoku

Od 15 czerwca, cztery z dziewięciu połączeń TLK na trasie Warszawa - Białystok - Warszawa zostanie zastąpionych komunikacją autobusową - PKP Intercity Busami. Zmiana organizacji ruchu wynika z modernizacji linii i prac m.in. na odcinku Wołomin - Tłuszcz - Sadowne. PKP Intercity Busy będą skomunikowane z pozostałymi pociągami przewoźnika. Aby utrzymać atrakcyjny czas przejazdu nie będą zatrzymywały się na stacjach pośrednich.

Lato w górach i nad morzem

Od 19 czerwca, wraz z zakończeniem pierwszego etapu prac przy budowie zapory Świnna Poręba, pasażerowie pojadą do Zakopanego, a od 28 czerwca do Helu. Pociągi będą tam kursować do 1 września.

Dodatkowe stacje i połączenia

Poza zmianami wynikającymi z remontów, PKP Intercity wprowadza kilka udogodnień do swojej całorocznej oferty. Trasy wybranych pociągów TLK zostaną uzupełnione o dodatkowe stacje - Kraków Płaszów, Nałęczów czy Konin. PKP Intercity zapewni też bezpośrednie połączenie Katowic ze Słupskiem łącząc pociąg TLK Pogoria (dotychczas w relacji Bielsko Biała - Gdynia) z kursującym do Szczecina TLK Albatros. Na regularną trasę kursowania wróci również skład EIC Małopolska relacji Kraków - Gdynia.
    
Pasażerowie będą informowani o zmianach za pośrednictwem wszystkich dostępnych kanałów, m.in.: ulotek, zapowiedzi na dworcach i w pociągach, , czy infolinii 19 757. Od 13 do 16 czerwca na kilkunastu dworcach w całej  Polsce podróżni otrzymają wsparcie informatorów mobilnych. Korekta, która wejdzie w życie 15 czerwca, będzie obowiązywała do 31 sierpnia br.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ