Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Gdynia Główna pełna książek

22.04.2016

Dziś na dworcu Gdynia Główna ruszyła Czytelnia Dworcowa. Partnerem akcji jest PKP S.A. To kolejna inicjatywa promująca czytelnictwo, w którą włącza się spółka.

Na 10 największych dworcach w Polsce PKP S.A. prowadzi akcję „Książka w podróży”. W zlokalizowanych tam InfoDworcach można zostawić własne książki lub zabrać ze sobą w podróż te zostawione przez innych pasażerów. Dzięki możliwości rejestracji wypożyczonej lektury na stronie bookcrossing.com czytelnicy tworzą historię każdej z nich – mogą prześledzić podróż książek po całej Polsce. PKP S.A. gorąco zachęca wszystkich podróżnych do tworzenia nowych historii książek dostępnych na półkach InfoDworców, a także do uwalniania swoich lektur, które umilą podróż innym.

Działania bookcrossingowe to nie jedyna inicjatywa czytelnicza, w jakiej bierze udział PKP S.A. Spółka angażowała się również w Big Book Festival, który zorganizowano na dworcach Warszawa Centralna i Warszawa Śródmieście oraz udostępniała przestrzeń wrocławskiego Dworca Głównego pod organizację Wrocławskich Targów Dobrych Książek. Kolejne wydarzenie promujące czytelnictwo będzie tym razem miało miejsce na dworcu Gdynia Główna.

Już dzisiaj w ramach II edycji Festiwalu Miasto Słowa w holu głównym zorganizowana została Czytelnia Dworcowa. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni naprzeciwko kas dworcowych nieodpłatnie udostępniono książki i czasopisma literackie. Takie Weekendy Literackie organizowane będą przez trzy kolejne miesiące w terminach:
22-23.04.2016
27-28.05.2016
17-19.06.2016
Czytelnia Dworcowa funkcjonować będzie od godz. 10.00 do 22.00.

Partnerem wydarzenia jest PKP S.A.

***
Polski ruch bookcrossingowy cieszy się od lat niesłabnącą popularnością wśród czytelników i może poszczycić się imponującą statystyką w skali światowej. W 2013 r. do międzynarodowego ruchu dołączyła Grupa PKP, otwierając dla uwolnionych książek nową przestrzeń – dworców kolejowych.  Oficjalne otwarcie pierwszej półki bookcrossingowej  odbyło się 19.08.2013 r. na Dworcu Centralnym w Warszawie.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ