Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

McDonald’s na dworcu Gdynia Główna już otwarty

19.05.2014

Do grona najemców dworca Gdynia Główna dołączyła nowa marka. Od soboty (17.05) pasażerowie mogą korzystać z oferty gastronomicznej sieci restauracji McDonald’s.

Nowy lokal został otwarty w dotychczas nieużytkowanej Sali Restauracyjnej. Prace aranżacyjne w lokalu rozpoczęły się jeszcze w marcu br. Ze względu na zabytkowy charakter dworca, aranżacja powierzchni komercyjnej wymagała uzgodnienia z miejskim konserwatorem zabytków. Najemca, oprócz ponad 500-metrowej powierzchni wewnątrz budynku, zapewnił swoim konsumentom dodatkową przestrzeń. Na zewnątrz na klientów restauracji czeka przyjazny ogródek.

- Coraz częściej najemcami na dworcach zostają znane firmy sieciowe – mówi Małgorzata Szychułda, Dyrektor Departamentu Komercjalizacji Nieruchomości w PKP S.A. – Jedną z nich jest właśnie marka McDonald’s, która otwiera kolejną w Polsce restaurację na terenie dworca. Oprócz Gdyni Głównej, lokale sieci funkcjonują już m.in. w budynkach dworców Warszawa Centralna, Gdańsk Główny i Katowice - dodaje.

Dzięki intensywnym działaniom, PKP S.A. osiąga coraz lepsze wyniki w komercyjnym zagospodarowaniu dworców. Najlepsze rezultaty widoczne są na dworcach Warszawa Wschodnia i Kraków Główny, gdzie stopień wynajęcia powierzchni przez najemców sięga niemal 100%. Przestrzeń komercyjna na dworcu Gdynia Główna zaledwie w ciągu roku wzrosła natomiast z 47 do 82%. Oprócz nowo otwartej restauracji w budynku znajdują się również m.in. drogeria Rossmann, sklep z zabawkami ToysBox, kawiarnia SoCoffee i kantor Interchange. Wkrótce pojawi się także apteka.

***
Dworzec Gdynia Główna przeszedł w 2012 r. gruntowną modernizację. Dzięki inwestycji obiekt stał się bardziej funkcjonalny i przyjazny podróżnym. Usunięto bariery architektoniczne i dostosowano go do potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszt inwestycji wyniósł ponad 48 mln zł brutto i był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ