Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Milionowy pasażer PKP Intercity najpopularniejszej trasy

22.06.2015

PKP Intercity bije kolejny rekord. Przewoźnik gościł dziś (20.06) na pokładzie milionowego pasażera najpopularniejszej relacji Warszawa – Kraków - Warszawa. Wyjątkowy klient podróżował wraz z rodziną Pendolino. W nagrodę wszyscy otrzymali voucher na 10 podróży pociągami PKP Intercity oraz weekendowy pobyt w jednym z krakowskich hoteli objętych projektem „Hotel Przyjazny Rodzinie”.

Po milionowym pasażerze Pendolino przyszedł czas na milionowego podróżnego relacji Warszawa -Kraków - Warszawa. Wyjątkowy klient podróżował wspólnie z rodziną. Na pokładzie pociągu został powitany okolicznościowym tortem, a po przyjeździe do stolicy Małopolski oklaskami i confetti. W ramach upominku milionowa rodzina otrzymała 10 podróży pociągami PKP Intercity oraz weekendowy pobyt w hotelu Galaxy w Krakowie.

Pasażerowie PKP Intercity najczęściej podróżują na trasie między Warszawą i Krakowem. W pierwszych 5 miesiącach tego roku na pokładach pociągów przewoźnika na tej trasie podróżowało o połowę osób więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Rekordowy pod tym względem był maj, kiedy wzrost sięgnął 70%. Wśród nowych użytkowników kolei znaczną grupę stanowią studenci, seniorzy i rodziny.

Milionowy pasażer do Krakowa to wielki sukces i symbol rosnącej atrakcyjności oferty PKP Intercity. Znacznie zwiększyła się podaż tanich biletów, dzięki czemu kolej odzyskuje klientów - mówi Piotr Ciżkowicz, przewodniczący rady nadzorczej spółki. - Od początku roku odnotowujemy stały wzrost liczby pasażerów. W maju, w skali całego kraju, było ich o 25% więcej niż przed rokiem. Podróżni doceniają dobrą ofertę przewoźnika: krótsze czasy przejazdów, nowoczesne pociągi i atrakcyjne ceny biletów - dodaje.

Dobrą ocenę oferty PKP Intercity widać w wynikach przewozowych. Największy skok liczby pasażerów miał miejsce w segmencie podróży rodzinnych. Od początku roku pociąg na trasie Warszawa – Kraków wybrało 93% rodzin więcej niż w roku ubiegłym. Znaczący, bo aż 45%, przyrost odnotowano również wśród podróżujących studentów. W przypadku seniorów na wyjazd z PKP Intercity zdecydowało się o 43% więcej osób powyżej 60 r.ż.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ