Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Uruchomienie dworca tymczasowego w Mławie

26.02.2015

Rozpoczęły się prace związane z budową innowacyjnego dworca systemowego w Mławie. Wykonawca przejął plac budowy. Od dziś podróżni mogą korzystać z dworca tymczasowego.

W obiekcie znajduje się poczekalnia, kasy biletowe oraz toalety. Godziny otwarcia pozostają takie same, jak w przypadku dotychczasowego dworca.

Dworzec tymczasowy jest zlokalizowany w sąsiedztwie zejścia na perony. Dojście do obiektu jest możliwe od strony parkingu znajdującego się z prawej strony placu przydworcowego. O zmianach informują specjalne oznaczenia.

Mława to jedna z czterech lokalizacji, w których mają powstać tzw. innowacyjne dworce systemowe. To pilotażowy projekt, który zakłada wyburzenie dotychczasowych i budowę nowych, mniejszych, ekologicznych i tańszych w utrzymaniu obiektów. Dzięki wcześniejszym analizom potencjału komercyjnego, dworce będą również lepiej zagospodarowane i dostosowane do potrzeb lokalnej społeczności.

- Nowy dworzec w Mławie będzie składał się z 2 części. Pierwsza to przestrzeń miejska, w której znajdą się m.in.: poczekalnia, kasa biletowa, toalety oraz pomieszczenie dla matki z dzieckiem – mówi Katarzyna Mazurkiewicz, rzecznik prasowy PKP S.A. - Druga część będzie pełniła funkcję komercyjną. Tu zlokalizowany zostanie punkt handlowy.

Inwestycję realizuje Warmińskie Przedsiębiorstwo Budowlane S.A. Planowany termin zakończenia budowy i oddania dworca do użytkowania to III kwartał br. Koszt realizacji wynosi ok. 4 mln zł.

Innowacyjne dworce systemowe powstaną również w Nasielsku, Ciechanowie i Strzelcach Krajeńskich.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ