Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Na dworcu w Gdyni o osobach z niepełnosprawnością

17.08.2017

Według Badań Aktywności Ekonomicznej Ludności jedynie 26,8% osób z niepełnosprawnością jest aktywnych zawodowo. Aby zwrócić uwagę na ten problem i walczyć ze stereotypami Fundacja Grupy PKP przygotowała projekt „WidzialniPełnosprawni.pl”. Kolejny happening w ramach akcji odbędzie się na Dworcu Gdynia Główna.

 - Misją projektu jest wyrównanie szans i chęć zmiany postrzegania osób z niepełnosprawnością – mówi Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP. Pierwszy etap akcji to kampania informacyjno-promocyjna. W jej ramach oprócz działań medialnych odbędą się happeningi na wybranych dworcach kolejowych w całym kraju. Kolejny odbędzie się już w piątek w godzinach 11:00-15:00 na Dworcu Gdynia Główna.

- Podczas happeningów chcemy pokazać, że osoby z niepełnosprawnością są pełnoprawne w pracy – podkreśla prezes Fundacji Grupy PKP. Jak zapewniają organizatorzy, podczas wydarzeń nie zabraknie również atrakcyjnych konkursów z nagrodami. - Uruchamiamy także portal internetowy www.widzialnipelnosprawni.pl, na którym pokażemy pracodawcom co mogą zrobić na rzecz osób z niepełnosprawnością. Na portalu będzie można przeczytać także o podstawowych zasadach savour-vivre wobec osób z niepełnosprawnością – dodaje prezes Fundacji. 

W kolejnym etapie projektu Fundacja zorganizuje szkolenie pracodawców i wolontariuszy w zakresie pracy z osobami z niepełnosprawnością. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat specyfiki pracy oraz korzyści wynikających z ich zatrudnienia.

Następne happeningi odbędą się na dworcach: Łódź Fabryczna (piątek 25.08.), Bydgoszcz Główna (czwartek 31.08.), Warszawa Centralna (piątek 8.09.)

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ