Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Świąteczno-noworoczne podróże z PKP Intercity

03.01.2014

PKP Intercity w okresie świąteczno-noworocznym wzmocni część kursujących pociągów i uruchomi 22 dodatkowe połączenia. Na 19 dworcach w kraju pasażerów wspierać będą informatorzy mobilni. Dzięki „Biletowi Świątecznemu” podróż na spotkanie z bliskimi może być w atrakcyjnej cenie.

Dodatkowe połączenia, wzmocnione składy i prognoza frekwencji W okresie świątecznych wyjazdów PKP Intercity uruchomi w sumie 22 dodatkowe pociągi, w tym
6 kategorii Express Intercity (EIC) i 16 TLK. Będą to przede wszystkim składy jadące do górskich miejscowości turystycznych, takich jak: Zakopane, Wisła, Krynica czy Szklarska Poręba. Na przykład ze stolicy do Zakopanego poza popularnymi „Tatrami” dodatkowo kursować będą ekspresy: „Karłowicz", „Małopolska” „Morskie Oko" czy nocny TLK „Nosal”.     

Przewoźnik dysponuje blisko 1700 wagonami i 280 lokomotywami. 20% taboru to rezerwa, która jest zabezpieczona na najważniejszych stacjach węzłowych w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu czy Gdańsku. Dzięki temu PKP Intercity może dostawiać wagony tam, gdzie są potrzebne. W dniach 20 – 27 grudnia około 220 dodatkowych wagonów pojawi się w 200 pociągach. To ponad 13 tys. więcej miejsc dla pasażerów.

Osoby, które dopiero planują podróż lub chcą dowiedzieć się, jakim zainteresowaniem cieszy się dane połączenie mogą śledzić prognozy frekwencji w pociągach PKP Intercity na stronie www.intercity.pl. W aktualizowanej codziennie (w okresie świątecznym nawet dwa razy dziennie!) zakładce Pociągi – prognoza frekwencji znajduje się lista pociągów wraz z szacowanym zapełnienie.
Dotąd największe zainteresowanie obserwujemy na połączenia realizowane w piątek i sobotę (20 i 21 grudnia) pociągami TLK „Korczak” rel. Białystok - Zakopane, TLK „Niemen” rel. Białystok - Piła, TLK „Pobrzeże” i TLK „Ustronie” rel. Kraków - Kołobrzeg oraz TLK „Korczak” rel. Kraków -Białystok.

Podróż w dobrej cenie
Podróżni, którzy planują wyjazdy i kupują bilety z wyprzedzeniem mogą skorzystać z dwóch ofert: obowiązującej cały rok „Wcześniej” (wcześniejszy zakup biletu premiowany jest 15% i 10% rabatem) i sezonowej -„Bilet Świąteczny”. Korzystając z „Biletu Świątecznego” podróżujący pociągiem kat. TLK mogą kupić bilet w cenie 39 zł, a Expresem InterCity 69 zł. „Bilety Świąteczny” obowiązuje na przejazdy w drugiej klasie pomiędzy 17 grudnia br. a 6 stycznia 2014 roku. W każdym z pociągów kursujących w tym okresie dostępna jest pula promocyjnych biletów.

Do tej pory pasażerowie najczęściej kupowali „Bilet Świąteczny” na wyjazdy w weekend poprzedzający Święta Bożego Narodzenia. Popularne są trasy z Warszawy do Szczecina, czy Wrocławia oraz z Krakowa do Trójmiasta. Tuż po świętach można zaobserwować wyższą sprzedaż biletów na pociągi jadące z Warszawy do Zakopanego oraz z Katowic czy Krakowa nad morze. W odróżnieniu od codziennych tendencji, więcej osób kupuje „Bilety Świąteczne” przez Internet, bo aż 44% (zwykle jest to ok. 14%).


Pasażer dobrze poinformowany
W okresach 20-21, 23-24, 26-27 i 31 grudnia oraz 1, 6 i 7 stycznia na 19 dworcach w całej Polsce, PKP Intercity zapewni dodatkowe punkty informacyjne. W sumie przez 10 dni, 130 informatorów mobilnych będzie wspierać podróżnych. Pasażerowie będą mogli również uzyskać informacje na stronie www.intercity.pl, pod numerem telefonu 19 757, w punktach informacyjnych i Centrach Obsługi Klienta PKP Intercity oraz z wpisów umieszczanych na profilu Facebook przewoźnika „PKP Intercity. Pociąg do podróży” i Twitterze.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ