Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Wszystkie opóźnione pociągi są już w trasie

02.09.2015

Wszystkie cztery pociągi pasażerskie, zatrzymane przez powalone drzewa na trasie Dobiegniew – Bierzwnik jadą do stacji docelowych. Składy Chrobry i Światowid w kierunku Szczecina zostały połączone w jeden pociąg i wyjeżdżają z Krzyża. Pociąg Bryza do Krakowa i Szczecinianin do Warszawy są na odcinku Szczecin Dolna Odra – Kostrzyn. Pasażerowie są informowani o sytuacji i otrzymują dodatkowy poczęstunek.

W ruchu regionalnym na odcinku Dobiegniew – Bierzwnik wprowadzona jest zastępcza komunikacja autobusowa. Pociągi dalekobieżne na trasie Szczecin – Poznań kursują zmienioną trasą. Na dworcach i na peronach podawane są informacje o zmienionej organizacji ruchu. Podróżni są informowani o sytuacji również przez drużyny konduktorskie. Podróżni czterech pociągów zostali poinformowani, że gwarantowany jest zwrot 100% kosztów podróży.

Służby techniczne Polskich Linii Kolejowych cały czas usuwają skutki nawałnicy, która przeszła nad województwem zachodniopomorskim. Wichura powaliła na linię kilkadziesiąt drzew. Pracują pociągi sieciowe PKP Energetyka i zespół techniczny PLK. Na torach pozostało jeszcze kilkanaście drzew do usunięcia. Uszkodzona jest sieć trakcyjna i konstrukcje wsporcze. Według wstępnej oceny prace potrwają do godzin wieczornych, wówczas możliwa będzie jazda trakcją spalinową.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ