Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Pociąg do pomocy

20.10.2015

Już jutro Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy razem z PKP S.A. oraz Przewozami Regionalnymi, a także szkołami objętymi Programem Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować", organizuje szóstą odsłonę ogólnopolskiej akcji pod hasłem: „Pierwsza Pomoc – to dziecinnie proste". Akcja odbędzie się na 8 dworcach kolejowych w sześciu województwach.

Oprócz możliwości nauki pierwszej pomocy każdy zainteresowany będzie mógł złożyć podpis pod petycją do Minister Edukacji w sprawie wprowadzenia obowiązkowej nauki pierwszej pomocy w szkołach podstawowych. Dokument można także podpisać za pomocą strony internetowej: petycja.wosp.org.pl.

Osoby odwiedzające w środę dworce PKP w  Legnicy, Wrocławiu, Terespolu, Łowiczu, Skierniewicach, Przemyślu, Gdyni, Ostrowie Wielkopolskim i Poznaniu będą mogły za darmo nauczyć się pierwszej pomocy. Szkolić będą dzieci ze szkół podstawowych (klas I-III), które biorą udział w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować". Ich pracę wspierać będą wykwalifikowani Instruktorzy Programu.

- Wracamy w nowym roku szkolnym! Wiosną, w czasie pięciu edycji naszej akcji, dotarliśmy z wiedzą o pierwszej pomocy do kilku tysięcy osób. Okazało się, że jest to przedsięwzięcie bardzo pozytywnie postrzegane i bardzo potrzebne. Z ogromną energią więc kolejny raz pojawimy się na dziewięciu dworcach kolejowych, by uczyć, pokazywać, namawiać. Przy okazji będzie można podpisać naszą petycję do Ministerstwa Edukacji Narodowej o wprowadzenie obowiązkowej pierwszej pomocy do programu nauczania w szkołach podstawowych. – zachęca Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP.

Akcja skierowana jest do wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się udzielać pierwszej pomocy. Wystarczy przybyć na dworzec kolejowy, na którym pojawi się stoisko Fundacji i poświęcić kilka chwil na naukę.

- Jesteśmy partnerem akcji „Pierwsza pomoc – to dziecinnie proste", ponieważ uważamy, że podstawowe umiejętności z zakresu ratowania zdrowia i życia powinien posiadać każdy człowiek. Nasi pasażerowie bardzo chętnie uczestniczą w pokazach i ćwiczeniach z udzielania pierwszej pomocy - mówi Joanna Bator, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych.

Do udziału w pomyśle zachęca także przedstawiciel spółki PKP S.A., która również jest partnerem przedsięwzięcia.
PKP S.A. aktywnie włącza się w działania mające na celu propagowanie zasad bezpieczeństwa. Dworce kolejowe to miejsca, z których codziennie korzysta bardzo duża liczba osób. Dlatego właśnie postanowiliśmy udostępnić ich przestrzeń na potrzeby akcji „Pierwsza pomoc – to dziecinnie proste." W ten sposób umożliwiamy poznanie zasad udzielania pierwszej pomocy szerokiemu gronu zarówno podróżnych, jak i mieszkańców miast. Dotychczasowy odbiór akcji i jej duża popularność dowodzą, że była ona potrzebna - podsumowuje Katarzyna Mazurkiewicz - rzecznik prasowy Grupy PKP.

Akcja „Pierwsza pomoc – to dziecinnie proste” organizowana jest od początku roku na wybranych dworcach kolejowych.

Zachęcamy do odwiedzenia w środę poniższych dworców kolejowych:

Województwo dolnośląskie:
Dworzec kolejowy Wrocław Główny
Godziny akcji: 10:00 - 14:00
Szkoła Podstawowa Nr 97 w Zespole Szkół Nr 7, Terapeutyczna Szkoła Podstawowa nr 119

Województwo lubelskie:
Dworzec kolejowy w Terespolu
Godziny akcji: 10:00 - 12:00
Szkoła Podstawowa w Dobryniu Dużym

Województwo łódzkie:
Dworzec kolejowy w Łowiczu
Godziny akcji: 10:00 - 12:00
Szkoła Podstawowa w Mastkach

Dworzec kolejowy w Skierniewicach
Godziny akcji: 10:00 - 14:00
Szkoła Podstawowa w Sierakowicach Prawych

Województwo podkarpackie:
Dworzec kolejowy Przemyśl Główny
Godziny akcji: 10:00 - 14:00
Zespół Szkół w Nehrybce, Szkoła Podstawowa w Siedliskach

Województwo pomorskie:
Dworzec kolejowy Gdynia Główna
Godziny akcji: 12:00 - 14:00
Szkoła Podstawowa nr 40

Województwo wielkopolskie:
Dworzec kolejowy w Ostrowie Wielkopolskim
Godziny akcji: 10:00 - 14:00
Szkoła Podstawowa w Przygodzicach, Szkoła Podstawowa nr 13

Dworzec kolejowy Poznań Główny
Godziny akcji: 10:00 - 14:00
Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie, Szkoła Podstawowa nr 18

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ