Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

PKP S.A. udostępniła podróżnym dworzec Puławy Miasto

19.12.2016

Gruntownie zmodernizowany i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – nowy dworzec Puławy Miasto od dziś obsługuje podróżnych.
Dworzec Puławy miasto przeszedł gruntowną modernizację. Inwestycja objęła wyburzenie części budynku dworca i stworzenie nowego układu funkcjonalno-użytkowego. Odnowiono elewację, pokrycie dachu oraz zamontowano nową stolarkę okienną i drzwiową. Wykonano także nowe przyłącza i instalacje wewnętrzne. Uporządkowany został również teren przed dworcem, gdzie zamontowano m.in. stojaki rowerowe i małą architekturę.

Budynek jest monitorowany i przystosowany do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Wewnątrz znajdują się ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących oraz mapa w języku Braille’a. Okienka kasowe mają obniżone blaty i są wyposażono w pętlę indukcyjną, która ułatwia komunikację osobom niedosłyszącym.
Koszt prac to ok. 2,7 mln zł netto. Inwestycja została współfinansowana ze środków budżetu państwa i środków własnych PKP S.A. Prace budowlane prowadziła Korporacja Budowlana „Darco” Dariusz Żak z Radomia.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ