Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Zarządca infrastruktury kolejowej gotowy na czas wielkanocnych wyjazdów

02.04.2015

Dyżury pociągów do naprawy sieci trakcyjnej, kilkuset pracowników pogotowia technicznego, dodatkowe lokomotywy na kluczowych stacjach, ponad 3 tysiące funkcjonariuszy SOK – PKP Polskie Linie Kolejowe są gotowe na intensywne przewozy pasażerów przed Wielkanocą.

Nad koordynacją intensywnych podróży od środy czuwają wzmocnione służby dyspozytorskie PLK. Przez całą dobę zapewniony jest kontakt ze wszystkimi przewoźnikami pasażerskimi i towarowymi, a także ze służbami technicznymi. Dyspozytorzy otrzymują również aktualne prognozy pogody.

W zależności od potrzeb, do działań będą włączani dodatkowi pracownicy i sprzęt. W całym kraju do dyspozycji pozostaje 170 zespołów pogotowia technicznego, których zadaniem jest szybkie usuwanie usterek. W najważniejszych węzłach kolejowych stacjonuje 80 pociągów PKP Energetyki, reagujących w przypadku pojawienia się ewentualnych usterek lub uszkodzeń sieci trakcyjnej. Na głównych szlakach PLK dysponuje 5 dodatkowymi lokomotywami spalinowymi, które mogą być wykorzystane w przypadku zaniku napięcia.

Straż Ochrony Kolei zwiększa liczbę patroli. Na dworcach, stacjach i w pociągach służbę będzie pełnić prawie 1700 funkcjonariuszy SOK. Zabezpieczane będą także szlaki kolejowe przez patrole wyposażone m.in. w mobilne centra monitoringu, wykorzystywane w miejscach zagrożonych kradzieżami. Do dyspozycji podróżnych jest całodobowy numer alarmowy SOK 22 474 00 00.

Kierowcom przypominamy o wymogu zachowania szczególnej ostrożności podczas przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych, a pieszym o przechodzeniu przez tory tylko w wyznaczonych miejscach. Dostosowanie się do tych przepisów gwarantuje bezpieczną podróż na święta.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ