Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

3 przejazdy za 149 zł - wyjątkowa oferta PKP Intercity na Światowe Dni Młodzieży. Trwają intensywne przygotowania Grupy PKP

10.06.2016

Bilet ŚDM Kraków 2016 to wyjątkowa oferta PKP Intercity dla pielgrzymów. Ruszyła sprzedaż specjalnych biletów uprawniających do 3 przejazdów w cenie 149 zł. Spółki Grupy PKP intensywnie pracują nad zapewnieniem jak najwyższego poziomu obsługi podróżnych.

Promocyjny karnet, uprawniający do 3 przejazdów w cenie 149 zł, będzie obowiązywał w pociągach TLK i IC, w drugiej klasie, od 16 lipca do 15 sierpnia 2016 r. Bilety będą imienne i dostępne tylko w sprzedaży internetowej. Do każdego z 3 przejazdów pasażer będzie zobowiązany pobrać, także wyłącznie przez Internet, bezpłatną miejscówkę. Szczegóły ofert dostępne są na stronie: http://www.intercity.pl/pl/sdm/

Wszystkie spółki Grupy PKP odpowiedzialne za prowadzenie ruchu pociągów i obsługę podróżnych prowadzą intensywne przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Rozpoczęcie szczytu przewozowego spodziewane jest już od 20 lipca, kiedy to organizowane będą Dni w diecezjach.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowują się do przyjęcia na polskie tory dodatkowych pociągów PKP Intercity oraz przewoźników samorządowych. Zarządca infrastruktury może zwiększyć ich liczbę na trasie Kraków – Katowice z 56 do 214 dziennie. Na trasę z Warszawy do Krakowa będzie mogło wyjechać 171 pociągów na dobę – o 71 więcej niż obecnie, a na trasie Rzeszów – Kraków liczbę składów można zwiększyć z obecnych 49 do 150 dziennie. To oznacza, że tylko na tych trzech relacjach, będzie mogło podróżować pociągami blisko pół miliona osób dziennie. W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży opracowywana jest specjalna korekta rozkładu jazdy, która zostanie wprowadzona 1 lipca.

Grupa PKP podpisała umowę z Archidiecezją Krakowską. Zgodnie z nią Polskie Koleje Państwowe stały się oficjalnym partnerem Światowych Dni Młodzieży.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ