Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Dworzec w Rabce – Zdroju otwarty dla podróżnych

12.12.2014

Gruntownie odnowiony, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i wymogów nowoczesnej obsługi podróżnych – taki jest dworzec w Rabce – Zdroju po modernizacji. PKP S.A. udostępniła dziś obiekt pasażerom.

 - Prace trwały niecałe dwa lata. Dworzec został gruntownie odnowiony zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Na parterze wydzielono przestrzeń dla podróżnych: poczekalnię, kasy oraz toalety – mówi Wojciech Rokicki, zastępca dyrektora departamentu inwestycji w PKP S.A.

Dawna poczekalnia wraz z kasami, część pomieszczeń na parterze oraz cała powierzchnia na piętrze została przygotowana dla biblioteki publicznej. Odnowiono zabytkowe elementy wnętrza, takie jak: trapezowy strop holu głównego, dwa mozaikowe witraże w półokrągłych oknach, drewnianą klatkę schodową, drewnianą zabudowę w holu głównym oraz dawne okienka kasowe i zlokalizowane przed nimi oryginalne stalowe elementy dawnego wystroju wnętrza. Skrzydła biblioteki w części piętrowej zostały połączone przeszkloną antresolą, z której roztacza się widok na cały hol główny.

Obie części dworca zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających trudności z poruszaniem się. Wykonano szyb windowy wraz z podnośnikiem, którym można dostać się do piętrowej części biblioteki.  W części dworcowej wykonano oznakowanie dla osób niewidomych i niedowidzących, przygotowano toaletę dla osób niepełnosprawnych oraz miejsca parkingowe.

Na dworcu znajduje się również toaleta dla matki z dzieckiem z przewijakiem.

Remont objął ponadto wiatę peronową oraz teren przydworcowy.

Koszt prac wyniósł 2,5 mln zł netto. Wykonawcą była Firma Remontowo Budowlana „PROFES” Rafał Konieczny z siedzibą w Rabce  - Zdroju.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ