Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Podróżuj z rowerem pociągami PKP Intercity!

09.05.2016

Sezon wiosenny i letni to dobry moment na weekendowe wypady poza miasto. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się wyprawy rowerowe. Planując podróż z jednośladem, warto wybrać przejazd pociągiem PKP Intercity. Od czasu wdrożenia oferty na sezon 2015/2016 przewoźnik sprzedał ponad 5 tys. biletów na rower.
Jazda na rowerze to popularna wśród Polaków forma aktywnego spędzania wolnego czasu. Z roku na rok przybywa ścieżek i szlaków rowerowych, a dzięki kolei, wyprawy na jednośladzie nie muszą ograniczać się tylko do okolic miejsca zamieszkania. W pierwszym kwartale tego roku PKP Intercity sprzedało ponad 5 tys. biletów na rower.  Do tej pory cykliści najchętniej wybierali takie trasy jak: Kraków - Warszawa, Trójmiasto - Warszawa czy Łódź - Warszawa.

Gdzie ustawić rower w pociągu?
W pociągach PKP Intercity rowery można przewozić w wyznaczonych do tego miejscach:
•     w każdym pociągu kategorii Express InterCity Premium obsługiwanymi pojazdami Pendolino znajdują się 4 stojaki na rowery,
•      w pociągach kategorii Express InterCity jest do tego przeznaczona specjalna przestrzeń w wagonach 2. klasy,
•     w pociągach kategorii InterCity kursują pojazdy FLIRT3 oraz PesaDART,
w których do dyspozycji pasażerów jest 6 stojaków na rowery. Natomiast w pociągach zestawionych z wagonów znajdują się wieszaki w specjalnie dostosowanych wagonach.
•     w składach Twoich Linii Kolejowych można umieścić rowery w pierwszym przedsionku pierwszego wagonu lub ostatnim przedsionku ostatniego wagonu.
Przed planowaniem podróży warto sprawdzić, czy pociąg jest dostosowany do przewozu jednośladów. Informacje o zestawieniu składów można znaleźć na stronie www.intercity.pl.

Ile kosztuje podróż z rowerem?
Opłata za przewóz roweru wynosi 9,10 zł, niezależnie od długości trasy. Bilet na przewóz pociągiem EIC, IC i TLK można kupić przez internet, w kasie biletowej lub u konduktora niezwłocznie po wejściu do składu. Bilet na przewóz roweru pociągiem EIP można nabyć wyłącznie w okienku kasowym. Za wydanie biletu w pociągu u konduktora pobiera się dodatkową opłatę w wysokości 10 zł. Warto pamiętać, że bezpłatnie przewieziemy rower złożony i umieszczony w pokrowcu (jako bagaż podręczny).

Inwestycje w tabor z myślą o rowerzystach
PKP Intercity kupując nowe pociągi lub modernizując wagony dostosowuje je do potrzeb różnych grup, w tym rowerzystów. We wszystkich ostatnio zrealizowanych projektach znalazło się miejsce na stojaki dla rowerów. To jednak nie koniec inwestycji poprawiających komfort podróży cyklistów. W kolejnych latach przewoźnik planuje wydać ponad miliard złotych na m.in. modernizację wagonów. Przygotowując projekt
PKP Intercity zaprosiło do współpracy osoby związane z branżą rowerową. Podczas konsultacji zapoznano się z ich opiniami na temat rozwiązań już dziś stosowanych w pociągach, jak i udogodnień, które mogłyby pojawić się w nich w przyszłości. 

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ