Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Zmiana organizacji ruchu kolejowego w Warszawie

17.02.2014

W związku z rozpoczęciem przez PKP PLK drugiego etapu remontu mostu średnicowego od 9 marca zmieni się organizacja ruchu kolejowego w Warszawie. 40 pociągów PKP Intercity będzie odjeżdżać, zatrzymywać się lub kończyć bieg na dworcu Warszawa Gdańska. Przewoźnik pracuje nad zapewnieniem przesiadającym się pasażerom możliwości bezpłatnych transferów komunikacją miejską i pociągami kolei samorządowej między warszawskimi dworcami. Przygotuje także szeroką akcję informacyjną. Zmiany będą obowiązywać do 15 czerwca.

Od 9 marca na stację Warszawa Gdańska będą kierowane pociągi PKP intercity odjeżdżające w kierunku wschodnim i północnym, czyli do Białegostoku, Lublina, Terespola, Olsztyna. Dodatkowo, pojadą tam również składy z kierunku zachodniego kończące bieg, których przejazd przez Warszawę Centralną nie byłby możliwy. Podsumowując, z dworca Warszawa Gdańska będzie odjeżdżać 7 pociągów, 15 przejedzie przez niego tranzytem, a 18 skończy tam bieg. PKP Intercity szacuje, że w dzień powszedni skorzysta z niego około 6,8 tys. pasażerów więcej niż dotychczas.

Wszystkie pociągi, odjeżdżające z Warszawy w kierunku zachodnim (tj. do Krakowa, Katowic, Wrocławia, Poznania, Bydgoszczy, Trójmiasta przez Bydgoszcz) będą kursować przez linię średnicową dalekobieżną, tzn. z postojami na stacjach Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia. Z analiz wynika, że na lub z pociągów skierowanych na stację Warszawa Gdańska będzie się przesiadać dziennie około 600 pasażerów.

Trzy pociągi PKP Intercity z Łodzi skończą bieg na stacji Warszawa Centralna, dwa pojadą po torach podmiejskich przez Warszawę Śródmieście do Warszawy Wschodniej, a jeden (popołudniowy) na dworzec Warszawa Gdańska. Pozostałe będą kursować normalnie po torach dalekobieżnych.

Aby złagodzić trudności związane z zaistniałą sytuacją i koniecznością przejazdu na inny dworzec w sytuacji przesiadki,  PKP Intercity rozmawia z ZTM Warszawa i Kolejami Mazowieckimi o honorowaniu biletów w komunikacji miejskiej oraz we wszystkich pociągach przewoźnika samorządowego kursujących w obrębie Warszawskiego Węzła Kolejowego.

W chwili obecnej bilety PKP Intercity można kupić na stacji Warszawa Gdańska w kasach przewoźnika samorządowego. Plan zakłada otwarcie dwóch okienek PKP Intercity.

Informacje o aktualnej organizacji ruchu będą dostępne na wszystkich warszawskich dworcach (plakaty, ulotki, bannery, komunikaty, wyświetlacze), w kasach, w pociągach (ulotki, komunikaty, magazyn pokładowy „W podróży”), których dotyczą  zmiany, pod nr 19 757, na stronie intercity.pl, rozkład-pkp.pl i profilu „PKP Intercity. Pociąg do podróży” na Facebooku oraz na Twitterze. Wsparcia podróżnym od 7 marca będą udzielać również mobilni informatorzy.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ