Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Sprawdź frekwencję w pociągach PKP Intercity przez Internet!

30.11.2017

Jak wynika z przeprowadzonych przez PKP Intercity badań na grupie ponad 830 osób, dla blisko 75 proc. podróżnych informacja o zajętości miejsc w pociągu ma duże znaczenie w podejmowaniu decyzji o zakupie biletu. Dlatego od ubiegłego tygodnia na stronie intercity.pl przy każdym z połączeń znajduje się informacja o frekwencji w danym pociągu. W lewym dolnym rogu witryny została umieszczona legenda z wyjaśnieniem każdego oznaczenia. Dzięki nowemu rozwiązaniu podczas planowania podróży pasażer może sam sprawdzić frekwencję w pociągu i zdecydować się na wybór konkretnego połączenia. Frekwencja jest wyświetlana w czasie podejmowania decyzji o zakupie biletu i aktualizowana na bieżąco w systemie. Z funkcjonalności można skorzystać także przy wyborze przejazdu z przesiadką.


Bilety z przesiadką
Po wprowadzeniu możliwości wyboru różnych zniżek w ramach jednej transakcji, od ubiegłego tygodnia podróżni mogą przez Internet kupić bilety na połączenia z przesiadką. Bilet online można nabyć na przejazd dwoma pociągami w komunikacji krajowej, czyli z jedną przesiadką. W przypadku wyszukania połączeń, gdzie czas na przesiadkę jest krótszy niż 10 min., system wyświetla użytkownikowi odpowiedni komunikat ostrzegawczy o niewielkim czasie na przejście do innego pociągu. Dodatkowo przewoźnik o połowę skrócił także czas przerwy technologicznej na stronie intercity.pl, która obecnie trwa od godz. 23:45 do godz. 00:30.

Wszystkie z wprowadzonych przez PKP Intercity udogodnień wpłyną na poprawę komfortu planowania podróży pociągami przewoźnika. Internetowy system sprzedaży cieszy się dużym zainteresowaniem podróżnych. Od stycznia do końca października br. ponad 40 proc. pasażerów nabyło bilety przez Internet lub aplikację IC Mobile Navigator.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ