Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Pasażerowie PKP Intercity coraz chętniej kupują bilety przez Internet

05.03.2015

W styczniu i lutym 85% więcej pasażerów, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, kupiło bilet online. Najwięcej transakcji zrealizowano na przejazdy pociągami Express InterCity Premium.    

Choć nadal głównym kanałem sprzedaży biletów kolejowych są kasy na dworcach, to liczba podróżnych, którzy kupują bilety przez Internet systematycznie rośnie. Najczęściej transakcje dotyczą przejazdów nowymi pociągami Pendolino.

Podróżni coraz chętniej korzystają z nowoczesnych kanałów sprzedaży. Porównując wyniki rok do roku widzimy aż 85% wzrost transakcji online – mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity.

Podróżni mogą w prosty sposób kupować bilety przez Internet na przejazdy pociągami kategorii EIP, EIC, IC i TLK korzystając z systemu płatności dostarczanego przez PayU. Wszystkie transakcje opłacane szybkim e-przelewem za pośrednictwem PayU są potwierdzanie w czasie rzeczywistym i gwarantują natychmiastowe otrzymanie zakupionego biletu.

Każdego dnia procesujemy ogromne liczby transakcji i zapewniamy podróżującym z PKP Intercity stałą możliwość zakupu biletu online. System transakcyjny gwarantuje ponadto pasażerom całkowite bezpieczeństwo i jest objęty  całodobowym monitoringiem, podobnie jak system informatyczny, który przetwarza dane – mówi Wojciech Czajkowski, dyrektor zarządzający PayU w Polsce.

Wzrost transakcji internetowych wynika z rosnącego zaufania konsumentów do zakupów online. Zakupić bilet można teraz w dowolnym momencie i miejscu, a sam proces płatności jest prosty i szybki.

Aktualnie 13 mln internautów dokonuje już transakcji w internecie. Chcemy kupować szybko i bezpiecznie. Korzystanie z płatności internetowych jest coraz popularniejsze i łatwiejsze. Na rynku ciągle pojawiają się nowe rozwiązania płatnicze, które przedsiębiorcy dostosowują do potrzeb coraz bardziej wymagającego e-konsumenta - mówi Patrycja Sass – Staniszewska, członek zarządu Izba Gospodarki Elektronicznej.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ