Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Strefa Ciszy w Pendolino już od połowy kwietnia. PKP Intercity rusza z pilotażem nowej usługi

17.03.2016

PKP Intercity startuje z pilotażem nowego rozwiązania. Od połowy kwietnia pasażerowie Pendolino będą mogli podróżować w Strefie Ciszy. PKP Intercity jako pierwszy przewoźnik w Polsce testuje takie udogodnienie.

Już od 14 kwietnia we wszystkich pociągach kategorii Express Intercity Premium (Pendolino) pojawią się Strefy Ciszy. Będą to miejsca przeznaczone dla podróżnych potrzebujących ciszy oraz szanujących to, że inni również chcą podróżować w spokoju. W każdym składzie Pendolino Strefą Ciszy zostanie objęty wagon nr 7 (kl.2).

Cena biletu za przejazd w Strefie Ciszy będzie taka sama jak cena biletu w klasie 2. Podczas zakupu biletu w kasie czy przez Internet, pasażer będzie miał do wyboru miejsce w części standardowej składu lub właśnie w Strefie Ciszy. Przewoźnik przez dwa miesiące będzie realizował pilotaż usługi.

PKP Intercity jako pierwszy przewoźnik w Polsce będzie testował Strefy Ciszy na pokładach swoich pociągów. Pasażerowie sugerowali nam wprowadzenie podobnego rozwiązania, jakie już dziś stosują np. koleje niemieckie czy czeskie. Chęć korzystania z przejazdu w Strefie Ciszy pojawiła się także w trakcie badań jakie prowadziliśmy. Ponad połowa respondentów uznała wtedy Strefę Ciszy za atrakcyjne rozwiązanie*– powiedziała Beata Czemerajda, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Podczas pilotażu przewoźnik sprawdzi zainteresowanie usługą, zbierze uwagi oraz doświadczenia pasażerów z funkcjonowania stref w pociągach.

Jakie zasady obowiązują w Strefie Ciszy?               
Osoby, które wybiorą podróż w strefie powinny zachowywać ciszę. W wyjątkowych sytuacjach zalecane będzie mówienie szeptem. Rozmowy telefoniczne należy prowadzić poza strefą. Dla zachowania komfortu współpasażerów, muzykę powinno słuchać się cicho i wyłącznie w słuchawkach. Korzystając z laptopa, tabletu czy innych urządzeń elektronicznych, najlepiej wyłączyć dźwięk przed rozpoczęciem podróży. O zasadach funkcjonujących w strefie będą przypominały m.in. specjalne zawieszki umieszczone w wagonie nr 7.

==================
Przedsprzedaż biletów na pociągi objęte Strefą Ciszy rusza 17 marca. Pasażerowie mogą nabyć je w kasach oraz przez internetowy system sprzedaży e-IC.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ