Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Kolejne dworce z systemem jednej kolejki

23.07.2014

Koszalin, Tczew, Szczecin Dąbie, Przemyśl, Rzeszów, Skarżysko Kamienna i Bydgoszcz to kolejne lokalizacje, gdzie PKP Intercity uruchomiło system jednej kolejki do kas. Udogodnienie objęło również pozostałe okienka we Wrocławiu. Dzięki rozwiązaniu, które działa na 25 dworcach w kraju, zakup biletu przebiega sprawniej.

System jednej kolejki jest często stosowany w dużych sieciach handlowych, na lotniskach czy dworcach.  Ten wprowadzony w kolejnych lokalizacjach jest uproszczony - do kas prowadzi wytyczona taśmami i słupkami ścieżka. W Koszalinie, Tczewie, Szczecinie Dąbiu, Przemyślu, Rzeszowie i Skarżysku Kamiennej jeden „ogonek” kieruje do 2 okienek. W Bydgoszczy do trzech. Instalacja we Wrocławiu stanowi natomiast uzupełnienie już funkcjonującego systemu. Poza halą główną udogodnienie objęło 3 kasy zlokalizowane od strony ul. Suchej 8/10.

System jednej kolejki to rozwiązanie porządkujące ruch przed kasami. Ułatwia zakup biletów i poprawia komfort oczekujących podróżnych. Obecnie już ponad połowa naszych kas własnych jest objęta tym rozwiązaniem - mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity S.A.

System jednej kolejki do kas funkcjonuje już na 25 dworcach w kraju m.in. w: Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Gdańsku, Lublinie, Katowicach, Poznaniu czy Białymstoku. Elektroniczny system objął 9 dworców, a uproszczony 16.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ