Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Szczecin Dąbie: Organizacja ruchu pociągów na stacji Szczecin Dąbie

17.02.2016

Czasowa organizacja ruchu pociągów w aglomeracji szczecińskiej przebiega zgodnie z przyjętymi założeniami. Zarządca infrastruktury wspólnie z przewoźnikami PKP IC oraz Przewozami Regionalnymi wzmocnił informacje dla pasażerów. Na stacjach i przystankach, w tym m.in.: Szczecin Główny, Szczecin Dąbie oraz Stargard Szczeciński są obecni informatorzy mobilni, wygłaszane są także dodatkowe komunikaty na stacjach i w pociągach. O nowej organizacji ruchu informują także plakaty na okolicznych stacjach i przystankach.

Na stacji szczecin Dąbie wykonano już ok. 60 procent wszystkich prac związanych z usuwaniem ładunku. Dziś około godz. 11.00 rozpocznie się opróżnianie ostatniej – czwartej cysterny i później kolejno podnoszenie i usuwanie wykolejonych cystern oraz naprawa toru.

Polskie Linie Kolejowe ściśle współpracują z Państwową Strażą Pożarną, która koordynuje wszystkie działania. Akcja jest wykonywana w sposób gwarantujących bezpieczeństwo pasażerom, mieszkańcom i służbom technicznym. Teren zabezpiecza Straż Ochrony Kolei. O postępie i ostatecznym terminie zakończenia prac będziemy informować.

Od wczoraj do piątku 19 lutego włącznie obowiązuje nowa organizacja ruchu. Pociągi Przewozów Regionalnych dojeżdżają i odjeżdżają ze stacji Szczecin Dąbie. Do Szczecina Głównego zapewniona jest zastępcza komunikacja autobusowa. Od godz. 6.00 do 19.00 autobusy odjeżdżają co 15 min. Od godz. 19:00 do godz. 6.00 zgodnie z godzinami odjazdu pociągów. Odjazdy na stacji Szczecin Dąbie sprzed kładki przy budynku dworca, a w Szczecinie przy kładce ul. Kolumba. Komunikacja z przystanków  Szczecin Port Centralny i Szczecin Zdroje jest zapewniona przez komunikację miejską. PR zapewnia informatorów mobilnych w Szczecinie Głównym, Dąbiu, Goleniowie i Stargardzie.

Pociągi PKP IC dojeżdżają i rozpoczynają jazdę ze stacji Stargard. Na odcinku Stargard przez Szczecin Dąbie do Szczecina Głównego (ok 40 km) jest zastępcza komunikacja autobusowa. Na stacjach Szczecin Główny, Dąbie i Stargard pomocą pasażerom służą dodatkowi informatorzy mobilni. Pasażerowie pociągów relacji Poznań – Świnoujście i Świnoujście – Poznań udający się do stacji Szczecin Główny mają zapewnioną zastępczą komunikację autobusową. Autobusy PKP IC w Szczecinie odjeżdżają sprzed modernizowanego budynku dworca, a w Stargardzie sprzed  dworca. W autobusach jest zapewniona pełna obsługa przewoźników. Pasażerów przepraszamy za czasowe zmiany w kursowaniu pociągów w aglomeracji szczecińskiej.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ