Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Taniej w pociągach EIC do Katowic!

18.11.2015

Taniej na Śląsk! PKP Intercity obniża cennik ekspresów kursujących pomiędzy Warszawą a Katowicami. Teraz pasażerowie wybierający podróż pociągami Express InterCity za bilet płacą o blisko 20% mniej. Dodatkowo, na kupujących w przedsprzedaży czekają bilety już od 49 zł.

13 listopada br. PKP Intercity obniżyło podstawowy cennik podróży pociągami Express InterCity (EIC) na trasie Warszawa - Katowice - Warszawa. Teraz, bilet w klasie 2. - bez zniżek i upustów - kosztuje 109 zł (dotychczas 129 zł), a w klasie 1. 142 zł (dotychczas 168 zł). Dodatkowo, zgodnie z zasadą Wcześniej = Taniej, przewoźnik pasażerom kupującym z wyprzedzeniem oferuje pule biletów już od 49 zł. Po wyczerpaniu puli, przedsprzedaż jest prowadzona z kolejnymi rabatami w wysokości 30%, 20% lub 10%. Zarówno od cennika podstawowego, jak i promocyjnych biletów, odliczane są zniżki ustawowe.

Śląsk to dla nas istotny rynek. Widzimy tam potencjał rozwoju i możliwość walki o pasażera. Na bieżąco analizujemy wyniki przewozowe i finansowe na poszczególnych połączeniach, na tej podstawie przygotowujemy kolejne oferty handlowe i promocje - mówi Jacek Leonkiewicz, prezes zarządu PKP Intercity - Pasażerowie przyzwyczaili się do szukania najlepszych okazji i biletów za 49 zł w ofercie Super Promo czy Biletowa Czwartkomania. Obniżenie cennika podstawowego to oferta skierowana
do tych osób, które decydują się na podróż nawet w ostatniej chwili - dodaje.

Obecnie pomiędzy Warszawą a Katowicami kursuje 17 pociągów PKP Intercity, z czego 6 kategorii Express InterCity. W rozkładzie jazdy 2015/16 pociągi Pendolino pojadą do Gliwic, Zabrza i Bielska Białej, a pasażerowie z Katowic będą mogli podróżować na pokładach pojazdów Flirt3 i PesaDART - najnowszych pociągów we flocie PKP Intercity.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ