Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Inauguracyjny kurs EIP Teleexpress z gwiazdami na pokładzie

07.06.2016

W piątek, w swój pierwszy rejs wyruszył pociąg Pendolino o nazwie EIP Teleexpress. Pasażerowie, dziennikarze i widzowie najstarszego programu informacyjnego udali się nim na 53. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Nazwa Teleexpress została nadana z okazji trzydziestolecia programu Teleexpress. 

Nazwa EIP Teleexpress została uroczyście nadana w piątek, 3 czerwca, o godz. 17.00 na dworcu Warszawa Wschodnia. W wydarzeniu uczestniczył prezes PKP Intercity, Marek Chraniuk oraz prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski. Prezenter „Teleexpressu”, Maciej Orłoś został symbolicznie kierownikiem pociągu i otrzymał tablicę relacyjną z nazwą składu oraz gwizdek i kolejową czapkę.

W rolę konduktorki wcieliła się Beata Chmielowska-Olech. Oboje podczas przejazdu pociągu sprawdzali bilety, zapowiadali zbliżające się stacje i opiekowali się podróżnymi, wśród których byli widzowie „Teleexpressu”.

EIP Teleexpress, od 12 czerwca, będzie kursował na trasie Warszawa - Jelenia Góra przez Opole i Wrocław. Ze stacji Warszawa Wschodnia odjeżdżać będzie o godz. 17.08, a dokładnie o godz. 17.15, czyli o godzinie, o której emitowany był początkowo Teleexpress, wjedzie na Warszawę Centralną. Pasażerów na trasie przywita głos Beaty Chmielowskiej-Olech oraz Macieja Orłosia. Część komunikatów przeczytają też lektorzy Teleexpressu. Tym specjalnym pociągiem będzie można jeździć do 11 grudnia 2016 r.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ