Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Czasowa zmiana organizacji ruchu kolejowego na linii Warszawa – Kraków/Katowice

14.10.2014

W najbliższą środę i czwartek, czas jazdy pociągów z Warszawy do Katowic i Krakowa lub z powrotem, wydłuży się o około pół godziny. W ramach intensywnych prac na Centralnej Magistrali Kolejowej, zarządca infrastruktury uruchamia nowe urządzenia sterowania ruchem.

Uruchamianie urządzeń sterowania ruchem zacznie się późnym wieczorem we wtorek 14 października i zgodnie z planem potrwa do piątkowego poranka. Będzie dotyczyło odcinka Korytów – Idzikowice. Niezbędna procedura bezpieczeństwa, wdrożona na czas robót, obniży czasowo przepustowość trasy.

Podczas niektórych faz zadania, w jednym momencie na odcinku między stacjami, będzie mógł znajdować się tylko jeden pociąg. Podczas normalnego funkcjonowania, pociągi mogą być wyprawiane na taki odcinek nawet co kilka minut.

Uruchamianie urządzeń odpowiedzialnych za sterowanie ruchem jest elementem prac, które od 14 grudnia tego roku, pozwolą skrócić podróż z Warszawy do Katowic, Krakowa
i Wrocławia.

  • Warszawa – Katowice:          2 godziny 34 minuty
  • Warszawa – Kraków:            2 godziny 28 minut
  • Warszawa – Wrocław:           3 godziny 42 minuty  

Ewentualny, dłuższy czas przejazdu w środę i czwartek o około 20-30 minut, dotyczy wszystkich 48 pociągów przejeżdżających przez CMK w dzień roboczy. Drużyny konduktorskie będą informowały pasażerów o czasie dojazdu. Informacje na ten temat będą również przekazywane pasażerom na dworcach z pomocą wyświetlaczy i komunikatów głosowych. Dodatkowe informacje o bieżącej sytuacji ruchowej pociągów w całej Polsce, aktualizowane co kilka minut, są dostępne na stronie: http://infopasazer.intercity.pl/ Można je również sprawdzić poprzez aplikację mobilną IC Navigator przygotowaną przez PKP Intercity.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ