Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

UWAGA, UWAGA! ZAPRASZAMY NA DWORCE! NADJEŻDŻA EXPRESS INTERCITY PREMIUM RADIOWA TRÓJKA

13.03.2015

Anna Maria Jopek, Ania Rusowicz, Jacek Wójcicki oraz dziennikarze i przyjaciele Programu 3 Polskiego Radia zapraszają – śpiewająco! – do Expressu InterCity Premium RADIOWA TRÓJKA. W swoją pierwszą podróż z Krakowa do Gdyni Trójkowe Pendolino wyruszy w niedzielę 15 marca. Z tej okazji Program 3 przygotował wiele atrakcji i niespodzianek dla pasażerów i słuchaczy – w pociągu, na dworcach, na trasie jego przejazdu oraz na antenie Trójki.


Po raz pierwszy w historii pociąg otrzymuje nazwę rozgłośni radiowej. Program 3 z tej okazji przygotował wiele atrakcji dla podróżnych, słuchaczy i przyjaciół Trójki. Na trzech dworcach odbędą się uroczystości: hucznego odjazdu składu (Kraków Główny), zmiany drużyny konduktorskiej (Warszawa Centralna) i przywitania pociągu (Gdynia Główna).


Express InterCity Premium RADIOWA TRÓJKA wyruszy w niedzielę z Krakowa Głównego o godz. 8.06., ale już od godziny 7:30 podróżni będą mogli spotkać na dworcu dziennikarzy Trójki i wziąć udział w uroczystym odsłonięciu tablicy z nazwą EIP Radiowa Trójka. O tej nietypowej porze i w niecodziennych okolicznościach zabrzmi również Hejnał Mariacki….. O godzinie 10:31 pociąg pojawi się na stacji Warszawa Centralna, a już od 10:00 w oczekiwaniu na jego przyjazd wszystkim podróżnym na dworcu w Warszawie towarzyszyć będą dziennikarze Trójki – między innymi Marek Niedźwiecki, Michał Olszański, Piotr Stelmach oraz zaprzyjaźnieni artyści – Anna Maria Jopek oraz Ania Rusowicz, która wystąpi z minirecitalem na… peronowej scenie.


Oficjalne powitanie Trójkowego Pendolino odbędzie się na dworcu Gdynia Główna (planowany przyjazd 13:59), gdzie w niedzielę 15 marca już od godz. 12.00 Artur Orzech poprowadzi dwugodzinną audycję „Zaraz wracam”. Nie zabraknie oczywiście konkursów dla słuchaczy i słynnego „Sklepiku Walendziku”, w którym będzie można kupić Trójkowe wydawnictwa i gadżety, w tym kalendarz „Trójka w obrazach wielkich mistrzów”. Wystawa prezentująca zdjęcia z tego kalendarza pokazywana była w hali gdyńskiego dworca w grudniu ub.r. i zagości tu ponownie – specjalnie z okazji przywitania Pendolino.


Przypomnijmy – pociąg Programu 3 Polskiego Radia pojawił się w wiosennym rozkładzie jazdy PKP Intercity i będzie kursował z Krakowa do Gdyni przez Warszawę (i z powrotem) od 15 marca 2015 r. Trasę tę obsłużą składy Pendolino, które dystans z południa na północ Polski pokonują w rekordowym czasie około 5 godzin i 30 minut.
Dokładne godziny odjazdów pociągów EIP RADIOWA TRÓJKA: Kraków Główny 8.06, Warszawa Zachodnia 10.27, Warszawa Centralna 10.39, Warszawa Wschodnia 10.48, przyjazd do Gdyni Głównej 13.59. Z powrotem: Gdynia Główna 15.07, Warszawa Wschodnia 18.23, Warszawa Centralna 18.35, Warszawa Zachodnia 18.40, przyjazd do Krakowa Głównego 21.02.

 

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ