Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Utrzymane zmiany w organizacji ruchu na trasie Warszawa – Poznań

12.05.2016

Trwają prace przy usuwaniu skutków awarii urządzeń sterowania ruchem kolejowym Ożarowem a Błoniem. Utrzymane są dotychczasowe zmiany w rozkładzie jazdy na trasie pomiędzy Warszawą a Poznaniem. Składy PKP Intercity, kierowane są trasą zmienioną przez  Łowicz – Skierniewice – Żyrardów. Kursowanie pociągów Kolei Mazowieckich jest operatywnie ustalane. Niektóre relacje są odwoływane lub skracane. Do sprawnej obsługi pociągów dalekobieżnych zapewniono dodatkową obsadę maszynistów.

Na przystankach i stacjach podawane są dodatkowe komunikaty o zmianach w rozkładzie jazdy. W pociągach drużyny konduktorskie dodatkowo przekazują informacje. Polskie Linie Kolejowe powołały zespół, który na bieżąco kieruje ruchem na linii pomiędzy stacją Błonie a Warszawą oraz na trasie objazdowej.

Na odcinku pomiędzy Ożarowem a Błoniem od wczoraj od godziny 13:15 pracuje kilka ekip automatyków. W wyniku gwałtownego załamania się pogody uszkodzeniu uległo kilkanaście komputerów sterujących ruchem kolejowym. Roboty skupiają się na jak najszybszym zabezpieczeniu i wymianie urządzeń oraz przywróceniu pełnej przepustowości odcinka.
 

Dodatkowe informacje
Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
miroslaw.siemieniec@plk-sa.pl

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ