Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Wymiana schodów ruchomych na Dworcu Centralnym zakończona

29.11.2013

Zakończyła się wymiana schodów ruchomych na Dworcu Centralnym. Z pierwszych ciągów można było skorzystać już pod koniec października.

Prace związane z wymianą rozpoczęły się w sierpniu br. i były prowadzone w trzech etapach. Poszczególne schody oddawano do użytku pasażerów stopniowo, od 30 października. Od dziś mogą oni korzystać z wymienionych ciągów prowadzących z hali głównej do galerii środkowej (2 ciągi) oraz z galerii na perony (8 ciągów).

Nowe schody spełniają wszystkie europejskie wymagania i normy dotyczące bezpieczeństwa. Będą również pobierać mniej energii niż poprzednie.  

- Wprowadzamy na nasze dworce najwyższe standardy obsługi podróżnych – mówi Jarosław Bator, dyrektor zarządzający ds. nieruchomości w PKP S.A. – Nowe schody na Dworcu Centralnym to kolejny krok w tym kierunku. Przed nami jeszcze m.in. uszczelnianie dylatacji i termomodernizacja całego obiektu. Po zakończeniu wszystkich prac podróżni będą mogli cieszyć się w pełni funkcjonalnym i przyjaznym obiektem.

Na czas realizacji inwestycji, ze względu na zmianę organizacji ruchu na dworcu, dla pasażerów przygotowano specjalne oznakowanie i informacje megafonowe. Pomocą wszystkim podróżnym służyli także pracownicy Nowego Biura Dworca oraz menadżer obiektu. Wszystkie działania podjęto aby pasażerowie w jak najmniejszym stopniu odczuli utrudnienia spowodowane wymianą.

Prace wykonała firma Schindler Polska sp. z o.o. Koszt wymiany wyniósł 6,5 mln zł.

Niewymienione w tym roku schody ruchome mają zostać zostaną zastąpione nowymi w I kwartale 2015 r.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ