Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Tańsze bilety PKP Intercity na trasie Warszawa - Poznań!

01.06.2017

Od 11 czerwca, w związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury (PKP PLK), pociągi PKP Intercity kursujące na trasie Poznań - Warszawa pojadą zmienioną trasą przez Gniezno i Inowrocław. Dla pomijanych miejscowości przewoźnik wprowadzi zastępczą komunikację autobusową. PKP Intercity na czas prowadzonego remontu obniży ceny biletów.

Nowa organizacja ruchu na trasie Warszawa - Poznań

Między stolicą Wielkopolski a Warszawą pojedzie 12 par pociągów. Do dyspozycji pasażerów będzie sześć połączeń kategorii Express InterCity (EIC), pięć TLK (Twoje Linie Kolejowe) oraz jedno IC (InterCity). Składy PKP Intercity pojadą trasą okrężną przez Gniezno, gdzie będą miały dodatkowy postój. Dzięki temu mieszkańcy Gniezna zyskają bezpośrednie połączenie ze stolicą. Ponadto cztery pary pociągów (trzy TLK oraz jeden IC) zatrzymają się na stacji Inowrocław Rąbinek. W związku z pracami modernizacyjnymi czas przejazdu pociągów PKP Intercity, między stolicą a Poznaniem, wydłuży się od czterdziestu minut do ponad godziny.

W trakcie trwania remontu PKP Intercity uruchomi komunikację zastępczą na odcinku Września – Kutno dla pomijanych miejscowości. Między Kutnem, Kołem a Koninem będą kursować cztery pary autobusów skomunikowanych z pociągami jadącymi do i z Warszawy. Natomiast do miejscowości Września pojadą dwie pary autokarów do i z Gniezna zapewniając dogodną przesiadkę do pociągów kursujących w kierunku stolicy. Dodatkowo przewoźnik uruchomi skład relacji Warszawa – Konin, który będzie skomunikowany z autobusem kursującym ze Słupcy.

Bilety PKP Intercity w niższej cenie

Dla pasażerów podróżujących na trasie Warszawa – Poznań PKP Intercity przygotowało specjalną ofertę. W ramach promocji Bilet Taniomiastowy ceny biletów na pociągi TLK oraz IC, kursujące po zmienionej trasie, zostaną obniżone o około 10 procent. Przykładowo za podróż z Poznania do Warszawy pasażer zapłaci 54,90 zł, a nie jak do tej pory 61 zł. Oferta zacznie obowiązywać od 1 czerwca 2017 roku.

Tabela cen obowiązujących od 1 czerwca 2017 roku

*do tej pory na tych odcinkach nie było bezpośrednich połączeń PKP Intercity. Obniżka jest liczona na podstawie obowiązującej taryfy kilometrowej.

Informacje na temat oferty oraz rozkładu jazdy pociągów PKP Intercity można znaleźć na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod numerem Infolinii 19 757.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ