Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Zrób to sam czyli Dworzec na warsztat

01.08.2014

Stolarstwo, sitodruk, introligatorstwo – Warszawa Centralna zaprasza na cykl letnich zajęć „Dworzec na warsztat”. Partnerem cyklu jest Co Jest Grane.

W niedzielę, 3 sierpnia 2014, PKP S.A. rozpoczyna cykl letnich warsztatów „Dworzec na warsztat”. Każdy, kto interesuje się rzemiosłem i sztuką użytkową, znajdzie w programie zajęć  coś dla siebie. Warsztaty odbywać się będą w sierpniowe i wrześniowe weekendy na Dworcu Centralnym w Warszawie. Profesjonalna przestrzeń robocza zorganizowana została na antresoli zachodniej w Hali Głównej, obok Café Poczekalnia. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, materiały i narzędzia zapewnia Warszawa Centralna. Na większość warsztatów obowiązują zapisy. Zapraszamy osoby powyżej 16-tego roku życia.

Na początek zapraszamy na warsztaty street-artu, organizowane z ekipą fundacji Vlep[v]net w roli ekspertów. Na warsztat bierzemy Massmix. Co to takiego?

Jak pisze Vlep[v]net:

Massmix to uzupełniany przez grupę twórców bank graficznych sampli, z których dowolnie tworzyć można kolaże – na murach, przystankach, ścianach mieszkań i galerii, a także, tak jak to będzie podczas naszych warsztatów, na koszulkach i torbach.

Massmix Flex to gorące haute couture własnego autorstwa, którego próżno szukać w bananowych butikach. Do dyspozycji uczestników oddajemy dziesiątki massmixowych elementów wyciętych w folii flex do dowolnego zakomponowania na własnych ciuszkach. Gotowy wzór utrwalamy za pomocą termoprasy i jaramy się efektem. Weźcie ulubione ciuchy i wpadajcie na Dworzec Centralny!

Na zajęcia Warszawa Centralna zapewni wszystkim uczestnikom kolorowe koszulki. Wstęp wolny – startujemy w samo południe i bawimy się do 19.00.

Tydzień później Vlep[v]net wprowadzi wszystkich w tajniki sitodruku. Każdy będzie mógł wybrać sobie jeden z trzech przygotowanych przez grafików wzorów i własnoręcznie nanieść je na koszulkę lub torbę. Wstęp na zajęcia jest wolny, zapraszamy już o 12.00.

Cała kolorowa prawda o naszym ekspercie – Fundacji Vlep[v]net TUTAJ (link: vlepvnet.bzzz.net/about)

W kolejny weekend na dworcu Warszawa Centralna będą lecieć wióry! Kasia Sawko i Michał Malikowski poprowadzą dla nas zajęcia stolarskie. Jako, że liczba miejsc przy stołach roboczych jest ograniczona, na zajęcia obowiązują zapisy. Spotykamy się 16 i 17 sierpnia, o godzinie 11.00. W każdej z grup  heblować, piłować i skręcać może 20 osób.

Jak Kasia&Michał uczą stolarki nie tylko kobiety, zobaczyć i poczytać możesz TUTAJ (link: www.facebook.com/wioryleca?fref=ts)

6 września do naszej warsztatowej przestrzeni zaprosimy wszystkich, którzy lubią rysować. W roli ekspertów – członkinie komiksowego DreamTeamu, które zachęcą Was, byście na chwilę zmienili perspektywę i spojrzeli na miasto oczami zwierząt. Efektem zajęć będzie unikalny Zin. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 12.00. Liczba miejsc: 20.

DreamTeam możesz poznać TUTAJ (link: www.comicdreamteam.com/)

13września w naszym dworcowym warsztacie stanie gilotyna. Na szczęście tylko taka do papieru. Będą jej używać uczestnicy zajęć z introligatorstwa. Poprowadzi je doświadczona w zajęciach praktyczno-technicznych grupa NO TE SIDŁA. Podczas warsztatów będziemy ciąć, drukować i szyć własne, oryginalne notesy. Zajęcia odbędą się w dwóch grupach dwudziestoosobowych. Pierwsza startuje o godzinie 11.00, druga – o 15.00.

Niebanalne wytwory rąk NO TE SIDEŁ możecie zobaczyć TUTAJ (link: papierowka.com/?product=notes-duzy)

Zapisy na wszystkie rejestrowane zajęcia rozpoczynamy 8 sierpnia 2014 roku. Maila ze zgłoszeniem należy wysłać na adres: warszawa.centralna@pkp.pl. Temat maila: Dworzec na warsztat. W treści wiadomości należy umieścić: imię i nazwisko uczestnika, jego wiek, zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby warsztatów oraz rodzaj zajęć, w których osoba chce wziąć udział. Uczestnictwo osób niepełnoletnich muszą potwierdzić osoby dorosłe (rodzic lub opiekun) - do pobrania TUTAJ.

Uwaga: przed zgłoszeniem na zajęcia zapoznaj się z REGULAMINEM, który znajduje się TUTAJ. Warunkiem wzięcia udziału w zajęciach jest jego akceptacja.

Organizatorem warsztatów są Polskie Koleje Państwowe S.A.

Program „Dworzec na warsztat” - podsumowanie
3 sierpnia 2014
Ekspert: Fundacja Vlep[v]net
Start zajęć: 12.00
Finisz: 19.00
Limit uczestników: 500 osób
Wstęp wolny!

10 sierpnia 2014
Ekspert: Fundacja Vlep[v]net
Start zajęć: 12.00
Finisz: 18.00
Wstęp wolny!
Limit uczestników: 300 osób

16-17 sierpnia 2014
Eksperci: Wióry Lecą
Liczba grup: dwie (sobota i niedziela)
Start zajęć: godz. 11.00  (sobota i niedziela)
Finisz zajęć: godz. 14.00 (sobota i niedziela)
Limit uczestników: po 20 osób w każdej z grup
Obowiązują zapisy! warszawa.centralna@pkp.pl

6 września 2014
Eksperci: Komiksowy DreamTeam
Start zajęć: godz. 12.00
Finisz zajęć: godz. 16.00
Limit uczestników: 20 osób
Obowiązują zapisy! warszawa.centralna@pkp.pl

13 września 2014
Eksperci: No Te Sidła
Liczba grup: dwie
Start zajęć: Grupa I – 10.00
                     Grupa II - 15.00
Limit uczestników: po 20 osób w każdej z grup
Obowiązują zapisy! warszawa.centralna@pkp.pl

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ