Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Świąteczne podróże z PKP Intercity!

22.12.2015

Atrakcyjne czasy podróży, dodatkowe miejsca w pociągach czy wsparcie informatorów mobilnych na największych dworcach. PKP Intercity przygotowuje się do wzmożonego ruchu pasażerskiego w Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok.

Atrakcyjne czasy przejazdu i więcej miejsc
Osoby, które wybiorą PKP Intercity w drodze na święta mogą liczyć na krótsze czasy podróży. Podróż z Warszawy do Trójmiasta zajmie 2 godz. 37 min., a ze stolicy do Krakowa 2 godz. 15 min. W niecałe 5 godz. podróżować będą osoby z Wrocławia nad morze, a także z Krakowa do Poznania. W okresie świąteczno-noworocznym na trasy wyruszy 40 dodatkowych pociągów. Będą to przede wszystkim składy jadące do miejscowości turystycznych takich jak: Gdynia, Świnoujście, Kudowa Zdrój, Szklarska Poręba, Zakopane czy Wisła. Przewoźnik wzmocni również najbardziej popularne pociągi, kursujące w codziennej siatce połączeń. Łącznie PKP Intercity przygotuje ponad 12 tys. dodatkowych miejsc w pociągach kursujących w dniach tzw. szczytów.

Bilety na każdą kieszeń
Pasażerowie, którzy zaplanowali świąteczną podróż z wyprzedzeniem mogli skorzystać z puli 100 tys. promocyjnych biletów dostępnych już od 49zł lub rabatów sięgających 30%.
Na podróżujących z dziećmi czekają rabaty Karty Dużej Rodziny czy Biletu Rodzinnego. 30% zniżkę otrzymują także seniorzy. Pasażerowie, którzy w czasie Świąt planują odwiedzić klika miejsc mogą skorzystać z oferty weekendowej, umożliwiającej wielokrotne przejazdy w ramach jednego biletu.

W okresie świątecznym oraz noworocznym Bilety Weekendowe PKP Intercity ważne będą o jeden dzień dłużej. Z oferty można skorzystać już od czwartku (24 grudnia) od godz. 19.00 do poniedziałku (28 grudnia) do godz. 6:00 rano. Cena Biletu Weekendowego w drugiej klasie wynosi 79 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Z Biletem Weekendowym za 154 zł, można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów (EIP, EIC, IC i TLK).

Dodatkowa informacja dla pasażerów
Wybierając się w podróż, warto sprawdzić rozkład jazdy pociągów i prognozy frekwencji w poszczególnych składach. Wszystkie potrzebne informacje są dostępne na stronie internetowej www.intercity.pl oraz pod numerem infolinii 19 757. Dodatkowo w trakcie Świąt i Nowego Roku na największych dworcach w kraju będą dyżurować informatorzy mobilni.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ