Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Trzy miesiące tanich podróży z Weekendową Biletomanią

04.07.2014

Na wakacyjny wypad do Zakopanego czy nad morze można pojechać z PKP Intercity już za 29 zł. Przewoźnik od ponad trzech miesięcy oferuje bilety w specjalnych cenach w ramach Weekendowej Biletomanii. Na pasażerów wciąż czeka jeszcze ponad 630 tys. biletów.

 Zbliża się kolejny weekend promocji, w której PKP Intercity oferuje pulę biletów w stałej, niskiej cenie - 29 zł na pociągi Twoich Linii Kolejowych (TLK) i 49 zł na Expressy InterCity (EIC). Oferta obejmuje przejazdy na dowolnej trasie, w wybranym przez pasażera terminie. Bilety są dostępne najwcześniej na 30, a najpóźniej na 7 dni przed planowaną podróżą. Można je kupić od godziny 1:00 w sobotę do godziny 23:30 w niedzielę*. Bilety objęte promocją Weekendowa Biletomania są dostępne wyłącznie przez Internet, na stronie www.intercity.pl.

Ciekawostki z okazji trzech miesięcy (14 tygodni) trwania promocji:

* Weekendem o największej liczbie transakcji był pierwszy wakacyjny (28 i 29 czerwca).

* Zanotowano wtedy o 18% większą liczbę transakcji niż w ten poprzedzający rozpoczęcie wakacji.

* Najwięcej biletów sprzedaje się w sobotę pomiędzy 1:00 a 2:00.

* Choć w ramach oferty można podróżować w dowolnym dniu tygodnia, to pasażerowie wybierają przejazdy od piątku do niedzieli.

* Od początku Weekendowej Biletomanii najwięcej biletów kupiono na przejazdy: 4 maja, 22 czerwca oraz 6 lipca (wszystkie te dni to niedziele).

* Wraz z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego najczęściej kupowane są bilety na pociąg TLK Pobrzeże
w rel. Kraków – Kołobrzeg – Kraków.

W promocyjnej puli nadal pozostaje ponad pół miliona biletów. W najbliższy weekend będzie ich więcej m.in. na Jantara jadącego na Hel, Wydmy do Łeby czy Ustronie do Kołobrzegu. Z Weekendowej Biletomanii mogą też korzystać pasażerowie wybierający wypoczynek w górach. Tańsze miejsca do Zakopanego znajdziemy w Tatrach czy Reglach - mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy
PKP Intercity.

Weekendowa Biletomania potrwa do końca roku. Pasażerowie mają jeszcze do dyspozycji ponad
630 tys. z miliona biletów.

*UWAGA: Codziennie od godziny 23:30 do 1:00 w nocy, w systemie e-IC trwa przerwa technologiczna, podczas której system jest niedostępny

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ