Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Ogólnopolska akcja "Pierwsza Pomoc - to dziecinnie proste" potrwa cały rok!

19.02.2015

W środę (18 lutego) w ramach pierwszej edycji ogólnopolskiej akcji “Pierwsza Pomoc - to dziecinnie proste”,  kilka tysięcy osób nauczyło się udzielać pierwszej pomocy. Szkolenia prowadziło ponad 170 dzieci z klas I-III z 15 szkół podstawowych biorących udział w Programie Edukacyjnym "Ratujemy i Uczymy Ratować", a czuwali nam nimi wykwalifikowani Instruktorzy Programu. Dzięki młodym ratownikom cała Polska uczyła się ratować!

Dziś akcja “Pierwsza Pomoc - to dziecinnie proste” była prowadzona na 10 dworcach kolejowych w całej Polsce. Organizatorem akcji jest Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,  Polskie Koleje Państwowe S.A oraz spółka Przewozy Regionalne.

Dzięki pomocy naszych partnerów kolejne edycje akcji będą organizowane do końca roku w każdą trzecią środę miesiąca, z wyjątkiem maja (kiedy akcja odbędzie się w drugą środę), lipca i sierpnia (przerwa wakacyjna). Nauka pierwszej pomocy prowadzona przez dzieci będzie odbywać się rotacyjnie, w każdym miesiącu na terenie 10 różnych dworców kolejowych.
W sumie dzieci będą szkolić na 40 dworcach kolejowych w całej Polsce.

Akcja “Pierwsza Pomoc - to dziecinnie proste” jest skierowana do wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się udzielać pierwszej pomocy oraz chcieliby dowiedzieć się więcej na temat idei nauczania najmłodszych podstawowych czynności ratujących życie.

„Pierwsza Pomoc – to dziecinnie proste” jest kolejną ogólnopolską akcją Fundacji WOŚP związaną z nauką pierwszej pomocy po Światowym Dniu Pierwszej Pomocy oraz biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. W czasie tych przedsięwzięć Jurek Owsiak i instruktorzy Fundacji WOŚP chcą namówić wszystkich Polaków do tego, żeby nauczyli się pierwszej pomocy i nie bali się jej później udzielać.

Oficjalna strona Programu "Ratujemy i Uczymy Ratować": www.wosp.org.pl/uczymy_ratowac.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ