Rozkład Jazdy PKP – Polecamy

Polecamy:

Wrześniowa korekta rozkładu jazdy

27.08.2015

Od wtorku, 1 września 2015 roku wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Informacje o niej dostępne są od kilkunastu dni. Zmiany związane są z szerokim zakresem modernizacji i remontów linii prowadzonych przez zarządcę infrastruktury. Ich kolejne efekty pasażerowie odczują w grudniu – to skrócone czasy przejazdu, nowe połączenia i wyższy komfort podróży, nowocześniejszy tabor.

Obecna korekta rozkładu jazdy jest piątą z sześciu wprowadzanych w ciągu roku. Wynika z potrzeby dostosowania tras, terminów i godzin kursowania pociągów do prowadzonych modernizacji i prac na torach. Od września, warte kilkadziesiąt miliardów złotych prace, będą kontynuowane m.in.: na linii Rybnik Towarowy – Chałupki, Kraków Główny – Przemyśl, Warszawa – Skierniewice, Warszawa – Białystok, Wrocław – Poznań, czy na Nadodrzance. Z myślą o pasażerach PLK zmienia stacje Jelenia Góra, Gliwice, Radom, Zielona Góra – budowane są perony z wygodnym dostępem dla osób niepełnosprawnych, pojawi się nowe oznakowanie i system informacji. Powstaje też najnowocześniejszy dworzec w Polsce – Łódź Fabryczna.

Prace w regionach
Zarządca infrastruktury kontynuuje roboty torowe m.in. na odcinkach Chorzów Batory – Katowice, Wronki – Miały, Gniezno – Trzemeszno oraz na mostach w Tomaszowie Mazowieckim i w Poznaniu Starołęce. Rozkład jazdy na linii Warszawa – Skierniewice, pomimo kończonej inwestycji, uwzględnia sprawniejszy dojazd pasażerów m.in. z Łodzi do Warszawy. Podobne działania są prowadzone we Wrocławiu, gdzie PLK i przewoźnicy wspólnie przygotowali rozkład, który zapewnia wjazd maksymalnej liczby pociągów do Wrocławia, gdzie prowadzona jest modernizacja ważnego wiaduktu kolejowego.

Nowe połączenia i wygodniejsza podróż
Wrześniowa korekta rozkładu jazdy to nowe połączenia. PKP Intercity w soboty i niedziele uruchamia kolejne połączenie w relacji Warszawa – Trójmiasto (EIC Jantar). W oercie przewoźnika pojawia się także nowe połączenia TLK. Na trasie Warszawa Wschodnia – Szczecin Główny – Warszawa Wschodnia wystartuje TLK „Mewa”. Od poniedziałku do piątku oraz w niedziele podróżni będą mogli wybierać połączenie TLK „Mamry” kursujące w relacji Olsztyn Główny – Poznań Główny – Olsztyn Główny. Dodatkowy pociąg TLK „Szyndzielnia” codziennie pojedzie w relacji Wrocław Główny – Bielsko Biała – Wrocław Główny.

Kolejna zmiana, która wiąże się z podniesieniem komfortu podróży to zamiana wybranych połączeń TLK na InterCity (IC). Na trasach Przemyśl – Bydgoszcz – Przemyśl, Lublin – Bydgoszcz- Lublin, Lublin – Gdynia – Lublin oraz Lublin – Warszawa – Lublin pojadą zmodernizowane wagony. Do dyspozycji podróżujących pociągami „Lublinianin”, „San”, „Rej” czy „Czartoryski” będą gniazdka, klimatyzacja oraz w części wagonów miejsca przystosowane do przewozu rowerów. W składach znajdują się także dedykowane miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Informacja już teraz
Na głównych dworcach podróżni otrzymają wsparcie informatorów mobilnych. Informacje o aktualnych rozkładach można również uzyskać za pośrednictwem zapowiedzi na dworcach i w pociągach, strony internetowej, oficjalnych profilach na Facebooku czy infolinii 19 757. Godziny przyjazdów oraz odjazdów pociągów wraz z informacją o prowadzonych inwestycjach są już dostępne na stronach internetowych m.in.: www.intercity.pl, www.plk-sa.pl oraz www.rozklad-pkp.pl, a także na plakatach na stacjach i dworcach.

Korekta będzie obowiązywała do 17 października 2015 roku. Jest to przedostatnia korekta rozkładu jazdy w tym roku.

Szczółowy wykaz zmiAN w kursowaniu pociagów PKP Intercity (plik PDF)

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ