Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Informacja o wypadku na przejeździe kolejowym

26.06.2015

godz. 15.00

Przywrócony ruch po wypadku na przejeździe kolo Piotrkowa

Służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych po pracach, które rozpoczęły się w nocy z piątku na sobotę, przywróciły ruch pociągów między Piotrkowem a Rozprzą. Na miejscu pracowała kilkunastoosobowa ekipa ratownictwa technicznego PLK oraz specjalistyczny sprzęt, w tym ciężki dźwig kolejowy sprowadzony w nocy z Łodzi. Do czasu ostatecznej naprawy toru, w ciągu kilku dni, pociągi jadące między Piotrkowem a Rozprzą mogą spóźniać się o kilka minut.

Ruch kolejowy na odcinku Częstochowa – Piotrków Trybunalski – Koluszki przebiega już zgodnie z rozkładem jazdy. Na swoje trasy wróciły pociągi regionalne i PKP Intercity. Podczas usuwania skutków wypadku pociągi jeździły objazdem. Podróżni na stacjach i w pociągach byli na bieżąco informowani o organizacji ruchu. Osoby, które zrezygnowały z wydłużonej podróży pociągami jadącymi objazdem, mogły zwracać bilety bez dodatkowych kosztów.

Do zdarzenia doszło w piątek o godzinie 19:47. Na przejeździe kolejowym z działającą sygnalizacją, na odcinku Piotrków – Rozprza (trasa Koluszki – Częstochowa) z niewyjaśnionych przyczyn samochód ciężarowy wjechał pod pociąg TLK jadący z Warszawy do Katowic. W składzie było 270 osób - pasażerom nic się nie stało. Przyczyny wypadku wyjaśnia komisja.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

godz. 12.00

Trwa usuwanie skutków wypadku na przejeździe koło Piotrkowa

Służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych kończą ustawianie na torach czwartego, przedostatniego wagonu. Na miejscu pracuje kilkunastoosobowa ekipa ratownictwa technicznego PLK oraz specjalistyczny sprzęt, w tym ciężki dźwig kolejowy sprowadzony w nocy z Łodzi.

Pasażerowie podróżujący pociągami przez Piotrków Trybunalski korzystają z zastępczej komunikacji autobusowej. Pociągi dalekobieżne między Częstochową a Koluszkami kierowane są trasą okrężną – przez Zduńską Wolę i Łódź. Pociągi regionalne nie kursują na odcinku Rozprza – Piotrków. Między tymi stacjami kursują autobusy. Podróżni na stacjach i w pociągach są na bieżąco informowani o organizacji ruchu. Osoby, które rezygnują z wydłużonej podróży pociągami jadącymi objazdem, mogą zwracać bilety bez dodatkowych kosztów.

Z prognoz wynika, że połączenia kolejowe w miejscu gdzie doszło do wypadku zostaną przywrócone
w godzinach popołudniowych. Następnie zacznie się naprawa drugiego toru.

Do zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 19:47. Na przejeździe kolejowym z działającą sygnalizacją, na odcinku Piotrków – Rozprza (trasa Koluszki – Częstochowa) z niewyjaśnionych przyczyn samochód ciężarowy wjechał pod pociąg TLK jadący z Warszawy do Katowic. W składzie było 270 osób - pasażerom nic się nie stało. Przyczyny wypadku bada komisja.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

27.06.2015 godz. 8.00

Pasażerowie podróżujący pociągami przez Piotrków Trybunalski korzystają z zastępczej komunikacji autobusowej. Pociągi dalekobieżne między Częstochową a Koluszkami kierowane są trasą okrężną – przez Zduńską Wolę i Łódź. Pociągi regionalne nie kursują na odcinku Rozprza – Piotrków. Między tymi stacjami uruchomiono wahadłowe autobusy. Podróżni na stacjach i w pociągach są na bieżąco informowani o organizacji ruchu.

Na miejscu gdzie wczoraj doszło do wypadku służby techniczne PLK usuwają jego skutki. Pracuje kilkanaście osób, prace są zabezpieczane przez ciężki dźwig sprowadzony w nocy z Łodzi. Do wstawienia na tory pozostały jeszcze dwa wagony.

Do zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 19:47. Na przejeździe kolejowym z działającą sygnalizacją na odcinku Piotrków – Rozprza (trasa Koluszki – Częstochowa) z niewyjaśnionych przyczyn samochód ciężarowy wjechał pod pociąg TLK jadący z Warszawy do Katowic. W składzie było 270 osób - pasażerom nic się nie stało. Przewoźnik – PKP IC – zdecydował, że pasażerowie otrzymają w kasach zwrot kosztów biletów.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

26.06.2015 godz. 23.30

Osoby podróżujące pociągiem TLK, który brał udział w wypadku na przejeździe kolejowym pod Piotrkowem, zostały przewiezione zastępczymi autobusami. Aktualnie są w drodze do Katowic oraz do Częstochowy. Pozostałym pasażerom, jadącym do bliżej położonych miejscowości oraz podróżującym z dziećmi zapewniono taksówki.

Od rana pociągi dalekobieżne jadące między Częstochową a Koluszkami wrócą na swoją trasę przez Piotrków i pojadą zgodnie z rozkładem jazdy. Wstrzymany do odwołania zostanie ruch pociągów regionalnych na odcinku Rozprza – Piotrków gdzie zostanie zapewniona pasażerom zastępcza komunikacja autobusowa. Podróżni na stacjach i w pociągach są na bieżąco informowani o organizacji ruchu.

Do zdarzenia doszło w piątek o godzinie 19:47. Na przejeździe kolejowym z sygnalizacją na  odcinku Piotrków – Rozprza (trasa Koluszki – Częstochowa) z niewyjaśnionych przyczyn samochód ciężarowy wjechał pod pociąg TLK jadący z Warszawy do Katowic. W składzie było 270 osób - pasażerom nic się nie stało.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

godz. 22.30

Pasażerom pociągu TLK z Warszawy do Katowic, pod który wjechał samochód ciężarowy nic się nie stało i znajdują się pod opieką drużyny konduktorskiej. Dwie osoby zostały lekko ranne i służby medyczne opatrzyły je na miejscu. Zorganizowano już autobusową komunikację zastępczą, która zabierze podróżnych do Katowic i Częstochowy skąd udadzą się w dalszą podróż. Kierowcy ciężarówki nie odnaleziono na miejscu zdarzenia.

Do wypadku doszło dziś o godzinie 19:47 na szlaku Piotrków – Rozprza (trasa Koluszki – Częstochowa). Aktualnie ruch pociągów na tym odcinku jest wstrzymany na obu torach. Pociągi kierowane są trasami okrężnymi. Na odcinku Częstochowa - Koluszki wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Pasażerowie na stacjach i w składach są informowani o zmianach w organizacji ruchu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

godz. 21.00

Na przejeździe kolejowym kat C z sygnalizacją na szlaku Piotrków – Rozprza (trasa Koluszki – Częstochowa) o 19.47 z niewyjaśnionych przyczyn samochód ciężarowy wjechał pod pociąg TLK jadący z Warszawy do Katowic. Z pierwszych informacji wynika, że jedna osoba, pasażer pociągu została lekko ranna. Ruch na trasie jest wstrzymany. Zorganizowano już komunikację zastępczą dla pasażerów. Obsługa WARS wydaje podróżnym posiłki i napoje, przewoźnik PKP IC zdecydował, że pasażerowie będą mogli zwracać bilety. Teren jest zabezpieczony. Specjalny zespół złożony z przedstawicieli Polskich Linii Kolejowych i przewoźników organizuje ruch pociągów. Pasażerowie na stacjach i w pociągach są informowani o sytuacji.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ